Fotbalový kemp - 2005

Autor: Milan Šalda <milan.salda@ldm.cz>, Téma: soustředění, fotbalové kempy, Vydáno dne: 19. 07. 2005

Trenéři libchavských mládežnických družstev se rozhodli uspořádat po vzoru Fotbalové školy Honzy Mačáta v Dolní Čermné Fotbalový kemp pro libchavské fotbalisty. Věkově byl kemp omezen pro mladší přípravku a mladší žáky.
Kemp se uskutečnil v novém tréninkovém areálu na Myslivecké chatě od středy 6.7. do pátku 8.7.2005.

Ve středu ráno se do kempu začali sjíždět první kluci, ač od předchozího dne stále vydatně pršelo. Bylo otázkou, zda za těchto podmínek lze kemp vůbec uspořádat. Nakonec přijelo 18 kluků a bylo rozhodnuto - kemp se musí uskutečnit.

Dopoledne jsme se věnovali seznámení s programem a ubytování. Mělo se sice spát venku ve vojenském stanu, ale vzhledem k počasí jsme museli zůstat v chatě. Naštěstí se počasí umoudřilo a odpoledne bylo krásně. Po obědě a krátkém poledním klidu se kluci rozdělili na čtyři družstva a vystřídali se na jednotlivých stanovištích, kde stříleli ze vzduchovky, hráli karty, házeli šipky a hráli stolní fotbal. Po svačině je od 16 hodin čekal trénink, který vedli hráči A-mužstva Libchav David Karpíšek, Honza Bartoš a Tomáš Hofman. Mytí proběhlo v kabinách na hlavním hřišti. Po večeři byla volná zábava. Před večerkou bylo nutné připravit vnitřek chaty pro nocleh.

Ve čtvrtek ráno po rozcvičce a snídani následoval velmi intenzívní trénink pod vedením trenéra A-mužstva Ládi Nováka a nejlepšího střelce libchavského týmu Milana Kopfštejna. Po obědě jsme se všichni vydali na výlet. Cílem bylo najít poklad. Cesta za pokladem nás zavedla na nejvyšší horu Libchav Hůrku k památníku letců a do Klopot, kde si kluci opekli buřty. Nakonec poklad nalezli nedaleko Myslivecké chaty. V pokladu každý našel krásné žluté tričko s emblémem fotbalového míče s datem kempu. Jelikož bylo teplo, večerní mytí proběhlo pod venkovní sprchou na chatě. Po večeři byl pro kluky připraven ukázkový trénink dospělých, který vedl Láďa Novák. Své umění ukázali brankář druholigových Pardubic Jirka Bertelman, hráč nedávno ještě třetiligového Letohradu Jarda David a hráči A-mužstva Libchav Milan Kopfštejn, Honza Bartoš a David Karpíšek. Kluci trénink sledovali velmi pozorně a nakonec si každý kopl penaltu na Jirku Bertelmana.

V pátek byl po ranní rozcvičce a snídani na programu fotbalový turnaj. Trenéři sestavili jedno družstvo a kluci tři. Hrálo se systémem každý s každým na malé branky. Vyhráli samozřejmě trenéři, ale ceny dostali všichni. Po vyhlášení se všichni přestrojili do "kempových" žlutých triček a čekali na příjezd člena vítězného českého týmu z  letošního mistrovství světa v ledním hokeji Jana Hlaváče. Po příjezdu dostal na uvítanou tričko a hned byl zavalen žádostmi o kartičky a o podpis. Potom odpovídal na dotazy kluků i trenérů. Po společné fotce se každý mohl s Honzou vyfotit. Nakonec prozradil, že rád hraje fotbal a musel své umění ukázat. Náš brankář Tomáš Kotrla ho ale vychytal.

Po obědě začalo pršet a všechny čekalo balení. Kluci to zvládli rychle a tak si mohli čekání na rodiče zkrátit zpěvem a kvízovými otázkami.

Premiérový libchavský kemp se velmi vyvedl a pro příště je laťka posazená hodně vysoko.

fotky z akce jsou zde

foto - 1