áčko: Libchavy - Sloupnice 6:1

Autor: Josef Musil <musillibchavy@seznam.cz>, Téma: áčko, Vydáno dne: 08. 10. 2007

Domácí nastupovali s respektem, neboť jim v sestavě chyběli Bartoš, který je v trestu a zraněný Vídeňský D. Úvod jim však vyšel mistrovsky a v páté minutě již vedli 2:0.

Nejprve ve 3.minutě kopal roh Motl a hlavou se přesně trefil Vinzenz. V 5. minutě se povedl výkop domácímu brankáři Zemanovi, hostující Mansfeld netrefil míč hlavou a domácí kanonýr Motl zvýšil na 2:0.V 16.minutě nebezpečně hlavičkoval hostující Bednář, ovšem mimo branku. V téže minutě se po hrubce hostující obrany ocitl sám před brankářem Motl, Kuta však zachránil. V 25. minutě kopal z 30. metrů trestný kop hostující Mansfeld a překvapil domácího brankáře Zemana a snížil na 2:1. V 29. minutě zahrával trestný kop domácí Karpíšek, jeho střelu hostující brankář Kuta vytáhl na tyč. Poslední šanci měl v 45.minutě domácí Šťovíček, jeho střelu však vykopl hostující Šplíchal z brankové čáry. Druhý poločas začali domácí náporem, který jim přinesl v 54. minutě zvýšení na 3:1 po spolupráci Motla z Vinzenzem se trefil druhý jmenovaný. 56. minuta rozhodla o osudu utkání - to nejdřív domácí Vídeňský fauloval hostujícího Vondru a ten pak následnou penaltu neproměnil, když jeho střelu k tyči domácí brankář Zeman vyrazil. V 64. a 66. minutě se do listiny střelců dvakrát zapsal domácí Motl, když po sobě využil centry Šťovíčka a Kopfšteina. Po té byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující kapitán Vondra. Poslední branku utkání dal střídající domácí útočník Javůrek, který zužitkoval krásný pas Karpíška a nedorozumění obrany Sloupnice.Domácí vyhráli zcela zaslouženě a získali důležité tři body před dvěma zápasy na hřištích soupeřů.

branky: Motl 3, Vinzenz 2, Javůrek - Mansfeld
nahrávky: Motl 2, Zeman, Šťovíček,Karpíšek,Kopfštein

rozhodčí: Vachutka Dušan - Hornice
žk: 2:4 / Kozel,Motl - Šplíchal,Vondra 2,Bednář/
čk: 0:1 - Vondra