Autor: Josef Musil <musillibchavy@seznam.cz>, Téma: žáci - mladší, starší, Vydáno dne: 31. 08. 2009

LETOHRAD - LIBCHAVY

3 : 1  (2:1)

1.KOLO

V prvním kole sehráli naši mladší žáci utkání s Letohradem. Hrálo se v Těchoníně na mokrém, ale celkem slušném terénu za občasného deště. Naši borci vstoupili do utkání aktivně a bojovně a první minuty se hrálo převážně na polovině domacích. Vypracovali jsme si dobrou příležitost po rohovém kopu, ale Jarda Boštík v rozhodující chvíli podklouzl, bohužel nedůslednost naší obrany potrestal o minutu později po dobře zahraném rohovém kopu domácí tým 1:0. Naši hráči se dostali do malého utlumu po inkasované brance. Soupež toho bohužel stačil využít, když v 18 minutě skóroval znovu po rohovém kopu,  první střelu ještě brankář Rejent vyrazil, ale proti dorážce byl již bezmocný, 2:0. Naši se ale rychle oklepali a bojovali dál. Uprostřed hřiště se do hry dostával Jarda Boštík a vpředu dobře se pohybující Michal Lukeš. Přidali se i ostatní a přišla zasloužená odměna  Jarda Boštík výbornou kolmou přihrávkou do prostoru připravil pozici pro Míšu Lukeše a ten, pohybující se na hranici ofsajdu, skoroval ve 22 minutě 2:1. Do poločasu jsme byli lepším mužstvem, bohužel se nám nepodařilo žádnou akci dotáhnout do úspěšného konce. Druhý poločas jsme zahájili aktivně znovu my, a tlačili se na soupeře. Soupeře jsme přehrávali a tlačili se do šancí. Hlavně ty (M. Lukeše, R. Židka a trstný kop Boštíka) po gólech doslova volali, bohužel jsme nevyužili ani jedinou a soupeř nás za to potrestal z rychlého protiutoku. První střelu, sice jinak velmi dobře chytající, Rejent vyrazil ale dorážce už zabránit nestihl, 55. minuta 3:1. Naši se sice ještě snažili, ale kýžený další gol už se jim nepodařilo vstřelit.
I přes porážku se za první vystoupení ve vyšší soutěži nemusíme stydět. Prohráli jsme po velmi dobrém a bojovném výkonu. Doplatili jsme bohužel trošku na nezkušenost a chvilkovou nepozornost. Pokud naši borci navážou na svuj dnešní výkon, přijdou jistě brzy i lepší výsledky.

Sestava: za jménem známka za dnešní utkání
Rejent (8) - Pipek (4), Musil (5), Chládek (8), Velínský (5) - Šalda (7), Boštík(8), Kovář (5), Žídek (6) - Lukeš (7), Felgr(5)
Střídali: Petr (7), Bočkoroš(5), M. Boštík (6)

Vysvětlivky:  Nejlepší je 10 nejhorší je 1
Trenér a autor referátu: David Karpíšek