Autor: Milan Šalda <milan.salda@ldm.cz>, Téma: žáci - mladší, starší, Vydáno dne: 08. 09. 2009

Libchavy - Králiky Červená Voda
3 : 0 (0:0)
2.kolo

V  prvním domácím mistrovském utkání jsme přivítali celek Králíky-Červená Voda. Od první minuty jsme doslova přišpendlili hosty k jejich pokutovému území a na naši polovinu je za úvodních deset minut vůbec nepustili, Přišly i šance, ale bohužel ani jednu se nám nepovedlo proměnit. V 11.minutě první návštěvu hostů na naší polovině ukončil Petr faulem v pokutovém uzemí a hosté měli výhodu pokutového kopu. Naštěstí pro nás šla střela hostujícího hráče vysoko nad. Naši hráči se opět vrhli do svého soka. Soupeře jsme tlačili a kombinačně i pohybem přehrávali. Bohužel kýženou branku jsme v první půli vstřelit nedokázali i přes obrovské šance (J. Boštík orazítkoval břevno, po nacvičeném a dobře sehraném signálu z rohu Kovářovu ránu vykopával hráč hostí z brankové čáry.) Poločas 0:0

Druhý poločas jsme opět zahájili územní převahou, hosté ale bez brankový výsledek i s velkým štěstím hájili až do 40. minuty.  To zahrál ve skrumáži ve vápně hostující hráč rukou a nařízenou penaltu J. Boštík s přehledem proměnil. J. Boštík 1:0. Našim borcům to nalilo ještě více sil do žil a nad odpadajícím soupeřem jasně dominovali. V 48.minutě vlétl jako uragán na hřiště nejmladší a nejmenší hráč utkání M. Boštík . Po necelé minutě pobytu na hřišti ukázal starším spoluhráčům chuť po gólech a příkladné nasazení a bojovnost, ve 49.minutě si naběhl na Kovářův roh a zavěsil. M. Boštík 2:0. Za další čtyři minuty si M. Boštík opět po rohu Kováře našel místo v pokutovém území, ale jeho hlavičku tentokrát zastavilo břevno. V 55.minutě vyslal do vápna Šalda přihrávkou Adama Felgra a kanonýr se snad povedenou ranou pod břevno definitivně probudil. A. Felgr 3:0. I přes další příležitosti se již skóre nezměnilo.

Pochvalu zaslouží nejen celý tým za výkon a předvedenou hru, kterou pobavil přítomné diváky, ale i hlavní arbitr, který celé utkání odřídil s velkým přehledem.

Sestava: za jménem známka za dnešní utkání

Rejent (8) -  Petr  ( 8 ), Musil ( 8 ), Chládek (8), Velínský ( 7 ) - Šalda ( 6 ), J. Boštík(8), Kovář ( 6 ), Židek ( 7 ) - Lukeš (7), Felgr( 7 )

Střídali:  Pipek  (7)  žk , M. Boštík (9)

Trenér a referát napsal: Karpíšek David