Autor: Milan Šalda <milan.salda@ldm.cz>, Téma: žáci - mladší, starší, Vydáno dne: 14. 09. 2009

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - LIBCHAVY   10 : 1  (3:0)

KRAJSKÁ SOUTEŽ, SKUPINA B 3. KOLO - MLADŠÍ ŽÁCI

13.9.2009

Ve třetím kole soutěže jsme zajížděli na hřiště velmi těžkého soupeře, který ještě v loňské sezoně hrál vyšší krajskou soutěž. Od prvních minut se ukazalo že se jedná o velmi fyzicky, technicky i takticky vyspělého soupeře. Než se naši hráči vůbec stačili rozkoukat prohrávali jsme v 8´ 3:0 a bylo prakticky po zápase. Dp konce poločasu jsme se přeci jenom trochu oklepali, ale žádnou vážnou šanci jsme si nevytvořili. Poločasové skore 3:0 zustalo také zásluhou výborně chytajícího Pavla Rejenta.

Poločasová bouřka v kabině tentokrát moc nepusobila. Začali jsme sice druhý poločas aktivněji a lépe. Snažili jsme se hrát a bojovat. Zkušený soupeř ale trestal fatalní individuální chyby v naší obraně. Skore začalo hrozivě narůstat, jedinou radost přinesla 54´ po velmi povedené fotbalové akci po ose Žídek - Kovář - J. Boštík posledně jmenovaný tváří v tvář brankáři nezaváhal a korigoval na 8:1. Zkušený soupeř přidal do konce zápasu ještě dvě branky. Konečné skóre 10:1.

Co k utkání dodat? Bohužel naše mladé mužstvo se se soupeři jako je Moravská Třebová (nejspíš i Polička, Svitavy a Jablonné) může měřit pokud bude hrát s maximálním nasazení a bojovností. Bohužel v neděli jsme doplatili na nekoncetrovanost v uvodu utkání, neplnili jsme ukoly které jednotliví hráči měli, trochu jsme doplatili i na fakt ,že někteří hráči odehráli část utkání za starší žáky. Na to se ale nemůžeme vymlouvat a musíme se vrátit k bojovnému a běhavému fotbalu který jsme předváděli v uvodních dvou kolech. Pevně věřím, že na zápas v Moravské Třebové rychle zapomeneme, hlavně na katastrofální 1. poločas.

P. Rejent (8) - Pipek (3), Chládek (6), Musil (3), Velínský (4), - Šalda (3), Kovář (4), Boštík J.(6), Žídek (5), - Lukeš(4), Boštík M. (5)
Střídající: Petr(4), Velínský V. (5), Buben (5)
Trenéři: David Karpíšek, Vašek Špína
Referát napsal: David Karpíšek