Autor: Josef Musil <musillibchavy@seznam.cz>, Téma: žáci - mladší, starší, Vydáno dne: 19. 04. 2010

Libchavy – FK OEZ Letohrad  1 : 2 / 1:0/
rozhodčí: Filip Jan, Martinec Václav,  Skotálek Jan
střelci:  Beneš –
Sestava: Kotrla – Čada, Dvořák, Beneš, Horníček – Vepřek, Motyčka, Jariš, Martínek – Svatoš, Moravec –  Šalda, Rejent
První poločas jsme hráli proti 9 hráčům hostí, ale tuto početní převahu jsme využili pouze ke vstřelení pouze jedné branky, kterou zaznamenal Standa Beneš. Ve druhém poločase hosté utkání otočili a zvítězili. Dle očitých svědků se zápas nepovedl našemu Tomášovi Kotrlovi, který hájil naši branku. Někdy je den prostě „blbec“.

Maladší žáci:
Libchavy – FK OEZ Letohrad B  2 : 1 / 1:0/
rozhodčí: Filip Jan, Martinec Václav,  Dvorský Radovan
střelci:  Felgr, Pipek – Hiller
nahrávky: Štěpán
Setava: Šťovíček – Velinský, Chládek, Rejent, Pipek – Žídek, Kovář, Šalda, Dušek – Lukeš Michal, Felgr, Svatoš, Musil, Boštík Michal
A podařilo se. Navázali jsme na výkon druhého poločasu z minulé soboty. Do 20.minuty jsme hosty nepustili na dostřel, ovšem naše šance jsme však neproměňovali. Po 20.minutě hosté zahrozili a též ukázali, že fotbal hrát umějí. V 28. minutě však přišla naše chvíle, z pravé strany unikl dobře hrající Štěpán Dušek, vystřelil – střela však skončila na tyči a k odraženému míči se prosadil Adam Felgr a nekompromisně zavěsil a vedli jsme zcela zaslouženě 1 : 0. Ve druhém poločase pokračovala naše převaha, prosazení se v pokutovém území  je prozatím  naše slabina. Druhá branka byla však ukázka souhry trenéra a hráče. Trestný kop z pravé strany na pokyn trenéra Davida Karpíška zahrával Honza Pipek a dostal pokyn míč zahrát do branky ke vzdálené tyči. Honza se rozběhl a jednoduše tam míč kopl. Ve stínění hostujících hráčů a brankáře pomohli ostatní naši borci a bylo to 2 : 0. Tomuto kopu však předcházel nácvik při pátečním tréninku – prostě paráda. Po té zaujalo jen sólo našeho malého „bošti“,  který ukázal ostatním útočníkům  jak se dá i individuálně prosadit. Ke konci utkání jsme se zbytečně zatáhli a hosté dvě minuty před koncem snížili na 2 : 1, po kopu z rohu a následně kopali i druhý, ale ten jsme již odvrátili a zaslouženě zvítězili. Za předvedený výkon patří pochvala všem  klukům, kteří  objevili na hřišti.
Dresy tentokrát perou Rejentovi – děkujeme.
Příští  neděli  jedeme do Červené Vody, kde našim soupeřem bude mužstvo Králik.
Odjev neděli - z starších žáků je v 8.45 od hřiště, mladší žáci v 10.30 od hřiště. Prosím rodiče o nabídnutí dopravy.