Fotbalový kemp 2011

Autor: Milan Šalda <milan.salda@ldm.cz>, Téma: soustředění, fotbalové kempy, Vydáno dne: 04. 07. 2011

FOTBALOVÝ KEMP 2011
1. -.3. 7. 2011


I v letošním roce měli libchavští fotbalisté kategorie přípravek a žáků možnost zúčastnit se tradičního fotbalového kempu. Tuto příležitost využilo během prvních prázdninových dnů 22 kluků, kteří se utábořili u myslivecké chaty v Českých Libchavách. Pod vedením trenérů Martina Čady, Jardy Boštíka, Milana Šaldy, Petra Musila a Vlasty Moravce zde prožili zajímavé tři dny.
Program kempu zahájil příjezd účastníků v pátek ráno 1. července. Po postavení stanů a malé svačině se kluci zabydleli a poznali místo, které mělo být následující víkend místem jejich pobytu.
Po obědě následoval krátký odpočinek a pak nás navštívila Nikola Novotná, pod jejímž vedením si kluci vyzkoušeli základy nyní velmi populárního latinskoamerického tance Zumby. V rytmu kroků 1-1-2 si nejen oni „zablbli“, ale zároveň se i dobře rozhýbali na následující fotbalový trénink.
Ten vedl na hřišti u chaty Habřinky trenér „A“ týmu mužů Sokola Libchavy Roman Žďárský, kterému asistovali hráči áčka Michal Stejskal, Jarda Blažek, Honza Dostál, Martin Pinkava a hráč áčka Ústí Jarda David. Po zajímavém tréninku si kluci pochutnali na večeři a po ní mohli sledovat ukázku výcviku psů v podání policejního psovoda ppor.Tomáše Šimka s jeho čtyřnohými kamarády Bongem a Seikem. Mohli jsme vidět nejen ukázku výcviku, ale i umění najít předmět či dopadnout prchajícího pachatele.
Když byly zodpovězeny všechny všetečné otázky a všichni zájemci si pejska pohladili, odebrali se k večernímu „sprchování“ pod hadicí. Před spaním si ještě nalosovaná družstva zasoutěžila ve znalostním kvízu, ve kterém mohl každý ukázat své znalosti v oborech fotbalová pravidla, sport, zeměpis, sportovní osobnosti a matematika. Kolem 22:30 už se nikomu nechtělo přemýšlet, takže se všichni odebrali „na kutě“.
Sobotní ranní budíček v 7:15 obstarali tradičně Burlaci od hudební skupiny Kabát a všichni radostně vyběhli na rozcvičku. Po ní následovala snídaně a rozdělení do týmů, které se v rámci českolibchavské Premier League utkaly s mužstvy fanoušků anglických týmů. Nejmladší kluci hráli s Tottenham Hotspur a vyhráli 4:3, Prostřední kategorie hrála s West Ham United a utkání skončilo výsledkem 5:3 pro Libchavy. S našimi nejstaršími žáky mělo co dělat družstvo FC Liverpool, které je nakonec porazilo 4:3.
Následoval oběd a po něm jsme se vydali po okolí kempu hledat indicie k nalezení pokladu. Objevit nápovědy byla hračka, zato přijít na to, co znamenají, dalo klukům pořádně zabrat. Nakonec vydedukovali, že poklad hlídá divočák a u něho hledané překvapení skutečně našli. Jako památku na letošní kemp si všichni odnesli žlutý ručník s logem Sokola Libchavy. Odměnou za hledání pak všem byla dobrá svačina v podobě opečeného buřta.
Zatímco se na ohni grilovala kuřata na večeři, kluci hráli samostatně organizovaný turnaj ve famrpálu, skákali na trampolíně a hlavně připravovali kostýmy a choreografii na večerní program Stardance, aneb libchavští fotbalisti v akci.
Po večeři všichni vyrazili do Ekoly smýt ze sebe nahromaděnou špínu a pak už moderátor večera Aleš Motyčka zahájil přímý přenos taneční soutěže Stardance. Před zraky poroty předvedlo svůj tanec 8 skupinek, jejichž bodové ohodnocení se po sečtení bodů poroty jako zázrakem rovnalo! Vyhráli tedy všichni a večer vyvrcholil diskotékou pod širým nebem. Tanečníků na parketu postupně ubývalo, až se všichni odebrali do stanů a usnuli.
Ráno nás místo Kabátů vzbudily kapky deště a všem bylo jasné, že plánované utkání proti trenérům se neuskuteční. Rozcvička proběhla pod střechou a pak kluci místo soupeře bojovali se svými věcmi ve stanech, které si postupně balili. Před zimou a deštěm se nakonec všichni schovali uvnitř v chatě, kde se u roztopených kamen podívali na výklad fotbalových pravidel.
Po obědě již přijeli pro kluky rodiče. Všichni si sbalili pěkně mokré stany a kemp mohl být ukončen. S sebou si všichni odnesli společnou fotografii a věříme, že i zajímavé zážitky. Hezké prázdniny pak všem popřáli trenéři i kempové kuchařky Lenka Moravcová, Verča Moravcová, Zuzka Boštíková, Renata Kuvíková, Marcela Šaldová a Zuzka Šaldová.

Fotky z kempu najdete na: http://libchavy.rajce.idnes.cz/       jméno: libchavy         heslo: fotbal