Starší žáci: Králíky / Červená Voda – Libchavy 2:1 (2:1)

Autor: Musil Petr <p.musil@ktuo.cz>, Téma: žáci - mladší, starší, Vydáno dne: 25. 08. 2012

Krajská 1. třída, skupina B, 25. 8. 2012

K prvnímu utkání nové sezóny jsme zavítali do Králík. Prázdninový termín dělá problémy asi všem týmům a u nás tomu nebylo jinak. Nemohli jsme využít hned čtyř hráčů základní sestavy (Hledík, Musil, Felgr a Hubálek). Zdatně je však zastoupili naše posily z mladších žáků ( Pinkava, Hodr, Javorski, Šalda a střídající Velínský , Boštík a Pávek). Domácí celek vypadal opticky urostlejší, ale kluci se snažili tento handicap vyrovnat zvýšenou bojovností a fotbalovým umem. V 15. min jsme poprvé inkasovali, po rohovém kopu sice Dan Javorski hlavičku nejvyššího domácího hráče dokázal vyrazit, ale na následnou dorážku již nedosáhl a prohrávali jsme 1:0. Kluci zapnuli a snažili se o vyrovnání. A podařilo se. V 22. min se po autovém vhazování dostal do pokutového území Erik Šalda, vystřelil a vyražený míč uklidil do králické branky Honza Pipek 1:1. Z vyrovnání jsme se neradovali moc dlouho. V 26. min vyšel domácím rychlý protiútok a domácí útočník dokázal tvrdou střelou zvýšit na 2:1. Naopak na druhé straně nedokázal svou šanci lépe zužitkovat Tomáš Pinkava a tak jsme poločas prohráli 2:1. V druhém poločase byla zpočátku hra dosti neurovnaná a nepřesná. Postupem času jsme hráli více na riziko a posledních pět minut bylo pro otrlé povahy. V 68. a 69. min se domácí doslova klepali o výsledek, když nedokázal dvě vyložené šance proměnit k vyrovnání Tomáš Pinkava. I domácí měli dvě šance, když šli sami dva útočníci na osamoceného Dana. Poprvé netrefili branku a podruhé se sami vystavili do ofsajdu.

Sestava: Javorski Daniel- Hodr Matěj, Šrom Michael, Lukeš Michal, Vogl Martin, Pipek Jan, Šalda Erik (41. Velínský Vojta, 51. Boštík Michal), Chládek Dominik, Bostan Albert, Kubíček Jakub (65. Pávek Jakub), Pinkava Tomáš

Trenéři:  Petr Musil, Moravec Vlasta