Autor: Josef Musil <musillibchavy@seznam.cz>, Téma: béčko, Vydáno dne: 29. 08. 2012

FK Kerhartice B – Sokol Libchavy B 2:3(1:2)

Střelci: 17. Vaňous (Blažek), 25. Blažek (Karpíšek), 71. Karpíšek (Blažek)

Žluté karty: 3:2

Diváků: 70

Sestava:

Zeman – Pražák (75. Vítek), Felgr, Buben, Borovička – Lžíčař, Čada (81. Paukert), Karpíšek, Vaňous – Špína (60. Nemšák), Blažek

Ze začátku se zápas odvíjel v přátelském duchu, dokud po prvním rohovém kopu domácích v 12. minutě nedošlo ke zmatku před naší bránou a hráč č. 6 vsítil gól hlavou. Naši nepřestali bojovat a dále tlačili na Kerhartice a jejich píle se vyplatila. V 17. minutě Petr Lžíčař dlouhým autem z půlky vyslal Blažka k úniku po lajně, který přesným centrem před bránu našel Vaňouse a ten neměl do prázdné brány problém zakončit. V 25. minutě Karpíšek přesně centroval na Blažka, který míč krásně usměrnil do brány a naši se dostali do vedení. Do poločasu se skóre nezměnilo, protože perfektním zákrokem při úniku protihráče jeden na jednoho nás zachránil Zeman.

Druhý poločas začal ve větším tempu než první a po pár minutách už pan rozhodčí ukazoval žlutou kartu jednomu z domácích za nadávky a chvíli na to zas našemu hráči Tomáši Čadovi za skluz na protihráče. Tuto standartku z vlastní poloviny však Kerhartice špatně rozehráli a Jaroslav Blažek šel sám na bránu, bohužel nevsítil gól. V 71. minutě se opakovala akce z prvního poločasu. Blažek po úniku po lajně centroval do velkého vápna, kde tentokrát stál Karpíšek a jen sklepl do prázdné brány.  Do konce utkání se zápas odvíjel v naší režii, kdy nejprve Karpíšek předvedl nádhernou standartku do šibenice, ale brankář ji bohužel vytáhl tak tak. Poté po souhře Lžíčaře a Karpy ve vápně jsme nastřelili tyč. Poslední šanci dostali domácí v 88. minutě kdy jeden na jednoho náš brankář Zeman údajně fauloval a z pokutového kopu snížili skóre na konečných 2:3.