Starší žáci: Libchavy – Radiměř 4:0 (1:0)

Autor: Musil Petr <p.musil@ktuo.cz>, Téma: žáci - mladší, starší, Vydáno dne: 07. 10. 2012

Krajská 1. třída, skupina B, 6. 10. 2012

Při neúčasti čtyř hráčů základní sestavy Hubálek, Lukeš, Chládek, Šrom a záhy v 15. minutě odstoupivšího Adama Felgra za nás v utkání nastoupilo 8 hráčů ročníku 2000. Tímto jsme se věkově vyrovnali soupeři z Radiměře, který se tento ročník potýká s nedostatkem starších hráčů a většina jejich týmu jsou právě kluci a děvčata ročníku 2000. Od úvodních minut jsme převzali aktivitu a vytvořili si několik vyložených šancí, ale bez gólového efektu. První naše branka padla v 10. minutě, kdy Honza Hledík zaběhnul za obranu a v souboji s hostujícím brankářem byl u míče dřív a dokázal jej z hranice velkého vápna prostřelit a vedli jsme 1:0. Tento stav však vydržel až do konce poločasu, neboť našim střelcům chyběl klid v koncovce. Byl to festival zahozených šancí, Erik Šalda netrefil z malého vápna prázdnou branku. Dva úniky Kuby Pávka skončily vždy těsně vedle tyče, a teď už nevím, kdo ještě se netrefil. Po herní stránce nebylo klukům co vytknout, soupeře přehrávali pěknou kombinační hrou, pouze to přesné zakončení nám chybělo. Hned v úvodu druhého poločasu se nám podařilo zvýšit skóre na 2:0. Honza Pipek prokázal důraz v osobním souboji a dokázal míč protlačit na Erika Šaldu a ten konečně prokázal chladnou hlavu a prostřelil hostujícího brankáře 2:0. Ve 44. minutě jsme viděli nejhezčí akci zápasu. Po rychlém rozehrání od branky předvedl Vojta Velínský akci „ ala barcelonský Alves “. Rychle převzal míč, na nic nečekal a projel hřištěm jako nůž po másle a následnou perfektní přihrávkou našel na penaltě naběhnutého Erika Šaldu a ten znovu nezklamal a zvýšil na 3:0. Poté jsme opět několikrát neúspěšně zakončili naše útočné snažení. V 53. minutě zamotal hostující obranu několika kličkami Kuba Kubíček. Jeho následnou střelu hostující brankář vyrazil, ale odražený míč se dostal k Honzovi Pipkovi a jeho nechytatelný projektil skončil v šibenici 4:0. Do konce zápasu se i přes naše snažení skóre nezměnilo.

Sestava: Javorski Daniel – Velínský Vojta, Pipek Jan, Musil Jakub, Vogl Martin, Bostan Albert, Felgr Adam (15. Prášilová Dáša, 45. Kubíček Jakub), Šalda Erik (45. Hodr Matěj), Pinkava Tomáš, Hledík Jan, Pávek Jakub

Trenéři: Moravec Vlasta, Petr Musil