Starší žáci: Libchavy – Lanškroun 3:0 (2:0)

Autor: Musil Petr <p.musil@ktuo.cz>, Téma: žáci - mladší, starší, Vydáno dne: 13. 04. 2013

Krajská 1. třída, skupina B, 13. 4. 2013

Po dvou odložených kolech jsme se konečně dočkali prvního jarního utkání. Čekal nás velmi silný soupeř z Lanškrouna. Kluci se už asi nemohli dočkat a vlítli do utkání dravěji než soupeř. Za naše snažení jsme byli odměněni první brankou hned v 5. minutě. Po levé straně zatáhnul míč Tomáš Pinkava a přesným centrem našel v pokutovém území Míšu Boštíka a ten pohotově zakončil a vedli jsme 1:0. Pokračovali jsme v útočném snažení a jen škoda, že jsme v 9. minutě nepřidali druhý gól. Adam Felgr přihrál Míšovi Boštíkovi, ten však míč dobře netrefil, ale za ním schovaný Dominik měl na kopačce druhý gól. Lanškrounský brankář byl však proti a Dominikovu střelu vytěsnil na roh. Hra se poté vyrovnala, ale naši hráči si vzali ponaučení z přípravného utkání a soupeři už nenechávali tolik času a prostoru ke hře. Včas přistupovali k hráčům, vyhrávali osobní souboje a důležité bylo, že nepustili lanškrounské do zakončení. V 25. minutě jsme přidali druhý gól z trestného kopu. Z 30 metrů se trefil se štěstím Adam Felgr, když dokázal využít menšího vzrůstu lanškrounského brankáře. Poločas jsme tedy celkem zaslouženě vyhráli 2:0. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a nás čekala zkouška ohněm, jestli nastavenou laťku z prvního poločasu dokážeme udržet po celé utkání. Sice to z počátku dřelo, lanškrounští měli více ze hry, ale co bylo důležité, že se opět nedostali do zakončení. Výborný výkon odvedl Martin Vogl, který dokázal ubránit Míšu Marka a co předváděl na pravém beku Vojta Velinský – škoda mluvit to byste museli vidět. Mužem zápasu však byl Adam Felgr, který měl celé utkání těžkou práci s lanškrounským kapitánem Radkem Tovtikem. A co víc v 60. minutě nás svým druhým gólem v utkání posunul k vysněnému vítězství 3:0. V poslední minutě jsme dokázali po závaru a několika lanškrounských šancích udržet čisté konto a tím dokonat perfektní poctivou práci a vychutnat si pocit vítězství.

Sestava: Javorski Daniel – Velínský Vojta, Musil Jakub, Felgr Adam, Vogl Martin, Chládek Dominik, Lukeš Michal (36. Hledík Jan), Boštík Michal (40. Hodr Matěj), Pinkava Tomáš, Kubíček Jakub, Šalda Erik

Trenéři:  Moravec Vlasta, Petr Musil