Starší žáci: Jablonné n.O. - Libchavy 2:5 (1:3)

Autor: Musil Petr <p.musil@ktuo.cz>, Téma: žáci - mladší, starší, Vydáno dne: 21. 04. 2013

Krajská 1. třída, skupina B, 21. 4. 2013

Úvod zápasu byl z naší strany trochu rozháraný a nepřesný. Domácí toho využili k mírné převaze a hrozili rychlými brejky. Více než sérii rohových kopů z toho nevyužili a my se postupně dostali více do hry. V 17. vyhrál Erik Šalda osobní souboj na půlce hřiště a přihrávkou poslal Míšu Lukeše do brejku. Ten využil své rychlosti, utekl domácí obraně a po kličce brankáři vsítil náš první gól. Vyrovnaná hra pokračovala do 26. minuty, kdy domácí střelou z 20 metrů vyrovnali na 1:1. Domácí jsme však nenechali nadechnout a v 28. min jsme zvýšili na 2:1. Ve středu hřiště získal míč Míša Lukeš, nahrál jej na Erika Šaldu, ten vyškolil domácího obránce a přesnou přihrávkou našel zpět Míšu Lukeše na penaltě a ten nás přesnou střelou k tyči poslal do vedení. V 34. minutě jsme po pěkné akci přidali třetí gól. Po pravé straně zatáhnul míč Dominik Chládek, přesným centrem našel v pokutovém území Kubu Pávka, ten si míč dobře zpracoval a přesnou přihrávkou vybídl Míšu Lukeše k dovršení hattricku. V druhém poločase pokračoval vyrovnaný souboj, domácí se nechtěli jen tak vzdát a v 61. minutě snížili na 3:2. Naši obránci ustupovali tak dlouho až se domácí borec rozhodl, že to pošle Danovi z 25 metrů pod břevno a pěknou střelou dokázal utkání zdramatizovat. Klid se na naše kopačky vrátil v 65. minutě. Velký podíl na brance měla Dáša, která zabojovala o míč a pěknou přihrávkou před vápno našla Míšu Lukeše a ten ukázal domácím, že taky umíme střílet z dálky a vedli jsme 4:2. V poslední minutě ještě přišla naše pátá branka. Po rohovém kopu střílel do břevna Adam Felgr a u odraženého míče byl nejrychleji Dominik Chládek a završil naše vítězství na 5:2.

Sestava: Javorski Daniel – Velínský Vojta, Musil Jakub, Šrom Michael, Vogl Martin, Chládek Dominik, Lukeš Michal, Felgr Adam, Pinkava Tomáš (33. Pávek Jakub), Hodr Matěj (52. Prášilová Dagmar), Šalda Erik

Trenéři:  Moravec Vlasta, Petr Musil