Starší žáci: Libchavy- Polička 1:4 (1:2)

Autor: Musil Petr <p.musil@ktuo.cz>, Téma: žáci - mladší, starší, Vydáno dne: 28. 04. 2013

Krajská 1. třída, skupina B, 27. 4. 2013

Za ospalý začátek jsme zaplatili hned v 5. minutě, kdy na vápně přetlačil hostující útočník míč přes Vojtu Velínského a na následnou střelu špatně reagoval Dan Javorski v brance a prohrávali jsme 1:0. Hra se poté trochu oživila. Aktivní byl především Honza Hledík na pravé straně, ale jeho přihrávky nenašly v pokutovém správného adresáta. Vyrovnání zařídil v 18. minutě Míša Lukeš pěknou střelou pod břevno z přímého kopu. Vyrovnaný první poločas však dokázali strhnout na svou stranu hosté z Poličky ve 30. minutě. Před pokutovým územím  vymotal dvakrát za sebou poličský útočník Honzu Pipka a pak přesně zamířil nechytatelnou střelou pod břevno 1:2. V úvodu druhého poločasu unikl po levé straně Erik Šalda, ale jeho přihrávka se nedostala k volnému Kubovi Musilovi, který by jinak byl sám před poličským brankářem. Za to hned z protiútoku jsme kapitulovali potřetí. Byl to moment jak do „nováckých zpráv“ do sekce Borec nakonec. Tím nešťastníkek byl bohužel náš Danda v brance, který ještě do teď proklíná správce hřiště, proč už celý týden nekropí. Míč, který směřoval do připravené Danovi náruče, ale při posledním odskoku asi půl metru před ním změnil směr a skončil na Danově hlavě od které se odrazil k dobíhajícímu hostujícímu hráči a ten pohotově zakončil do prázdné branky 1:3. Kluci tím byli trochu zaskočeni a nabuzení hosté nás dorazili hned v 39. minutě, kdy v pokutovém území zaspal Martin Vógl, nechal se předskočit poličským útočníkem a ten z první zakončil 1:4. I za nepříznivého stavu jsme přeci jen zvedli hlavu a utkání dohráli aktivně, vypracovali jsme si i několik šancí. Chyběl nám však důraz a pohotovost v pokutovém území.

Sestava: Javorski Daniel – Velínský Vojta, Musil Jakub, Pipek Jan, Vogl Martin, Hledík Jan, Lukeš Michal, Felgr Adam, Pinkava Tomáš (60. Hodr Matěj) Šalda Erik (52. Prášilová Dagmar), Pávek Jakub (Kubíček Jakub)

Trenéři:  Moravec Vlasta, Petr Musil