áčko: TJ Sokol Libchavy - SK Polička B 1 : 2 / 0 : 1 /

Autor: Josef Musil <musillibchavy@seznam.cz>, Téma: áčko, Vydáno dne: 18. 08. 2013

Libchavy: Pinkava Martin /19/  - Vítek Jakub /19/ /58. Paukert Tomáš/, Kopfštein Milan /30/, Vaňous Petr /20/, Martinec Michal / 29/ -  Donát Tomáš /22/, Felgr Petr /25/ /87. Král Jan/, Ďuriš Daniel /23/, Beneš Michal /21// 72. Hájek David /,  Blažek Jaroslav / 23/ /67. Čermák Zdeněk /, Váně Lukáš / 20/
Polička B: Dobeš - Dobiáš, Vondra, Jílek, Mihulka- Rattanong Soutchay/88. Švec/, Klein, Petrásek, Stodola /62.Dittrich Jaroslav /54// - Kysilko /46. Kučera /, Findejs

AR 1: Mrázek Aleš AR 2: Šimek Zdeněk ml.
Střelci: 49. Blažek Jaroslav/PK/ - 36. Kysilko Michal, 72. Kučera David
Nahrávky: Váně Lukáš
ŽK: 1 : 0 -  78. Ďuriš Daniel
Rohy:  4 : 2
Diváků: 80

Ani ve druhém utkání jsme nezískali body. Naše mužstvo se muselo obejít bez zkušených hráčů. Chyběli z důvodu zranění a dovolených: Radko Borovička, David Karpíšek, Vojta Louda a Jan Dostál, takže nastoupila skutečně omladina. V sestavách jsem pro zajímavost uvedl věk našich hráčů. Naše omladina se snažila plnit pokyny trenéra, hrát fotbal bez bezmyšlenkovitého nakopávání míče, jít do kombinace prostě se nebát si říci o míč. To se nám v některých fázích zápasu i dařilo. Na druhé straně to však přineslo i chyby, které pramenily z nezkušenosti. Z takové chyby padl i první gól utkání. To se Martin Pinkava snažil rozehrát míč na krátko, ovšem Tomáš Donát byl obsazen, po vynuceném faulu následoval trestný kop z hranice pokutového území, který  krásnou střelou do šibenice proměnil hostující Michal Kysilko. To běžela 36. minuta a my prohrávali 0 : 1. Jinak první poločas byl vyrovnaný bez větších šancí na obou stranách.
     Druhý poločas jsme začali lépe my, v 49. minutě byl v pokutovém území faulován Lukáš Váně a následný pokutový kop proměnil Jarda Blažek a my vyrovnali na 1 : 1. V 64. minutě měl na kopačce gól Lukáš Váně, jeho střela však těsně minula hostující branku. Rozhodující gól padl v 72. minutě, kdy naši obraně unikl Kučera a křižnou  střelou prostřelil našeho Tomáše Pinkavu.
     Šlo o utkání průměrné utkání bez větších šancí na obou stranách a vyhráli zkušenější a šťastnější hosté. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni u hostů Rattanong Soutchay a u domácího Michal Beneš.
     Naše mladé mužstvo nezatracujme, dejme mu čas a výsledky přijdou. Hoši hlavu na horu, jsou před námi dvě utkání venku v Kunčině a v Čisté, míč je kulatý a co se nám nepovedlo tuto sobotu může se povést příští víkendy.