Starší žáci: Libchavy – Jiskra 2008 4:2 (0:1)

Autor: Musil Petr <p.musil@ktuo.cz>, Téma: žáci - mladší, starší, Vydáno dne: 12. 10. 2013

Krajská 1. třída, skupina B, 12. 10. 2013

Za krásného podzimního počasí viděli diváci hezké a bojovné utkání plné pěkných fotbalových akcí, šancí a branek. Z důvodu nemocí nastoupili v základní sestavě tři mladší žáci Hrabovský, Horníček a Sýkora a musím je pochválit jak toto těžké utkání zvládli. Od začátku utkání jsme se snažili o aktivní kombinační hru. Hosté však byli v úvodu silnější v osobních soubojích a dokázali toho využít v 10. minutě a ujali se vedení po rohovém kopu 0:1. Kluci však neznervózněli, zlepšili pohyb a důraz v osobních soubojích. Postupně jsme přebírali aktivitu a dostávali se do šancí. Adam Felgr trefil po rohu jen břevno a Tomáš Pinkava po centru Dana Sýkory nevyužil 100% šanci. V poslední minutě prvního poločasu při nás stálo štěstí, když hosté nevyužili velkou šanci na zvýšení náskoku. V druhém poločase se nám již dařilo využívat šance. V 42. minutě po centru Tomáše Pinkavy vyhrál Míša Boštík osobní souboj s obráncem a brankářem a dorážka Míši Šroma znamenala vyrovnání na 1:1. Hned ve 43. minutě se po dlouhém odkopu Kuby Musila dostal do úniku Kuba Kubíček a střelou podél brankáře otočil skóre v náš prospěch na 2:1. Akční pětiminutovka skončila v 45. minutě vyrovnáním na 2:2, když jsme nebyli důrazní v bránění na hranici vápna a nechali hostujícímu útočníkovi dostatek času ke střele, která skončila u tyče naší branky. Bojovné utkání jsme dokázali zvrátit na svou stranu v 55. minutě po opakované akci po rohovém kopu se dostal k míči v pokutovém území Kuba Kubíček a střelou k tyči dokázal zvýšit na 3:2. Hosty jsme dostali do kolen hned o minutu později. Adam Felgr vybojoval ve středu hřiště míč, posunul jen na Dana Sýkoru, který míč zatáhl po pravé  straně a přesným centrem našel v pokutovém území Adama a ten střelou z voleje zvýšil na 4:2. Do konce utkání se stav nezměnil ani po dalekonosných střelách hostujícího kapitána a tak jsme po vítězství uhájili 1.místo v tabulce.

Sestava: Javorski Daniel – Horníček Filip (65. Kašpar Jiří), Musil Jakub, Hrabovský Jan, Velínský Vojtěch, Boštík Michal, Šrom Michael, Felgr Adam, Pinkava Tomáš, Sýkora Daniel (68. Kollert Matyáš), Kubíček Jakub

Trenéři:  Moravec Vlasta, Petr Musil