béčko: TJ Dlouhoňovice – TJ Sokol Libchavy B 2 : 3 / 0 : 2 /

Autor: Kalous Roman <@>, Téma: béčko, Vydáno dne: 03. 04. 2014

Branky Libchav: 10. Borovička, 21. Lžíčař, 81. Borovička
Žluté karty: 3:2 (Drhlík, Musil, Holubář – Kovář, Vídeňský)
Diváků: 100
Sestava: Zeman – Pražák (k), Borovička, Čada, Honz – Lžíčař, Kovář, Vídeňský, Čeman (46. Buben) – Špína (90. Doležal), Nemšák (70. Kratochvíl)

V prvním jarním utkání jsme zajížděli na hřiště starých známých Dlouhoňovic, kde se nám již tradičně příliš nedaří.

V zimní přestávce došlo v kádru B-mužstva k několika změnám. Do Áčka se vrátili Blažek s Paukertem, naopak opačným směrem zamířili Borovička a Čermák, který se však v Dlouhoňovicích ještě nepředstavil. Nutno říci, že utkání se hrálo na velice špatném terénu a ani místní malé hřiště nám obvykle příliš nevyhovuje. Na to jsme se však nechtěli vymlouvat a do utkání vstoupili aktivně. Hned v 10. minutě hodil Petr Lžíčař aut až do vápna domácích, kde se po sérii odrazů nejlépe zorientoval agilní Borovička a otevřel skóre – 0:1. Ve 21. minutě utekl po pravé straně Kovář a perfektní centr posadil na hlavu Lžíči, který se zakončením neměl problém – 0:2. Zbytek první půle se linul víceméně v naší režii, když další dvě velké šance nevyužil Lžíčař.

Do druhého poločasu vstoupili domácí mnohem aktivněji s cílem utkání zdramatizovat, do velkých příležitostí se však nedostávali. Až v 60. minutě pronikl do našeho pokutového území útočník domácích, Čada bohužel situaci nevyhodnotil dobře a fauloval. Zeman sice vystihl směr střely pokutového kopu, ale na míč nedosáhl – 1:2. Na hřišti i mezi diváky se začalo přiostřovat, na čemž měly největší podíl nepřesné výroky hlavního rozhodčího. Po sérii několika z nich domácí vhazovali, Zeman byl nejspíš nedovoleně atakován, ale pan rozhodčí po dlouhém váhání a několikanásobném vlastním opravení branku uznal – 2:2. Nastalá situace nás správně nakopla a opět jsme převzali otěže zápasu. V 72. minutě parádně vystřelil Borovička, kterému střelu bravurně zneškodnil domácí brankář Černoch. V 81. minutě se prakticky zopakovala situace z úvodu utkání. Lžíčař hodil míč až do vápna domácích a Borovička nás vrátil do vedení – 2:3. V závěru zápasu měl po centru Lžíčaře ještě velkou příležitost střídající Kratochvíl, ale jeho hlavičku opět perfektně zlikvidoval Černoch.

Úvodní zápas jara jsme tak díky bojovnému kolektivnímu výkonu vyhráli a můžeme se chystat na lídra soutěže z Němčic. Hráčem utkání byl bezesporu Radko Borovička, který svým aktivním pojetím nabudil celé mužstvo a svůj takřka bezchybný výkon korunoval i dvěma brankami.