Mladší přípravka Libchavy "C"-14.10.2016 Žichlínek

Autor: Krcalova Zita <@>, Téma: áčko, Vydáno dne: 15. 10. 2016

Mladší přípravka Libchavy "C" - 14.10.2016, Žichlínek

V sobotu 15.10. jsme vyrazili k dalšímu poměřování fotbalového umění našich malých „nadějí“ ročníku 2010 na turnaj mladších přípravek, tentokrát do Žichlínku.
Čekali nás opět 3 soupeři – Žichlínek, Jiskra 2008 (Králíky) a Žamberk, každý zápas se hrál 2x 15 minut.
K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti domácímu mužstvu Žichlínku. K dispozici jsme měli téměř kompletní sestavu, ale první zápasy jsou vždy trošku „rozespalé“, takže než se kluci dostanou do tempa a brankářka do střehu, chvilku jim to trvá. První poločas byl tedy poměrně vyrovnaný – 3:2 a my tak vidíme, že se soupeř turnaj od turnaje zlepšuje a kluci mají každý zápas poctivě vybojovaný. Ve druhém poločase jsme naštěstí protivníkům nedolili dát již žádný gól, naopak jsme 2 přidali, kluci se hezky sehráli a zvítězili 5:2. Góly za Libchavy dávali 3x Péťa Pávek, 1x David Žďárský a 1x Kuba Krčál.
Při pohledu na hráče z druhého týmu, který nás čekal, což byli kluci z Jiskry 2008, nám bylo jasné, že to naši kluci budou mít velice těžké, soupeři byli průměrně o hlavu vyšší a několik kilogramů těžší, však také byli většinou ročník 2008. Toho se ale naši hráči nezalekli a od začátku se snažili plnit pokyny trenérů na 100%, což se jim poměrně dařilo. Nebáli se jít do soubojů s vyššími hráči, snažili se o kombinace, nahrávky, zrychlili pohyb, vše dohrávali, v útoku byli rychlí, hezky se na tento souboj dívalo. V poločase prohrávali pouze o gól, tedy 1:2, a tak viděli, že je to soupeř hratelný, když všichni budou plnit svoje posty tak, jak mají, tak mohou uhrát solidní výsledek. Ve druhém poločase se nám dokonce podařilo vyrovnat na 2:2, následně jsme ale dostali trošku zbytečné góly a rázem jsme prohrávali 2:5, kluci ale sebrali zbylé síly, zamakali a nakonec prohráli pouze o gól, 4:5. Byl to hodně bojovný zápas, naše mužstvo ze sebe vydalo maximum, na co mělo a opravdu se kluci neměli za co stydět, předvedli velice hezký výkon. Za náš tým se podařilo dát góly 2x Davidu Žďárskému, 1x Kubíkovi Krčálovi a 1x Denisu Neugebauerovi.
Před posledním zápasem si hráči společně s trenéry řekli, že se pokusí zabojovat o konečné 2. místo, trenér upozornil na „úzká“ místa obrany, vyzval útočníky k bojovnosti, dobíhání a dohrávání balónů a po brankářce chtěl, aby tento zápas „vychytala“. To se jí v začátku trošku nepodařilo a dala si regulérně „svůj“ gól. To ji ale vybičovalo k dalšímu dobrému výkonu a žádnou další střelu již do branky nepustila. Naopak se našim hráčům podařilo dát ve druhém poločasu 3 góly a tento zápas opravdu vyhráli konečným skórem 3:1. Góly za nás dávali 2x David Žďárský a 1x Péťa Pávek.
Celkově musíme tento turnaj určitě hodnotit pozitivně, kluci hráli bojovně, šli do toho naplno, nešetřili se a snažili se vydat ze sebe maximum. Trenéři určitě vědí, kde jsou ještě naše rezervy, na co se při trénincích zaměřit a co by se dalo zlepšovat. Budeme doufat, že se klukům bude podobně dařit i na turnaji příští týden v sobotu, tj. 22.10., který se koná na domácím hřišti v Libchavách a na který tímto zveme všechny rodiče a rodinné příslušníky.
Sestava Libchav: brankářka - Markétka Karbulková, útok - Kuba Krčál, Péťa Pávek, Denis Neugebauer, Honzík Navrkal, Štěpánek Provazník, obrana - David Žďárský, Matěj Schauer, Matoušek Mucha
Fotky z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.
Konečné pořadí:
1.       Jiskra 2008 (Králíky)
2.       Libchavy „C“ (góly – 5x David Žďárský, 4x Péťa Pávek, 2x Kuba Krčál, 1x Denis Neugebauer)