školka fotogalerie fotbalové kempy odkazy rozlosování soutěží kontakty program tréninkůMladší a starší přípravka: soustředění Horalka
Vydáno dne 08. 04. 2013 (545 přečtení)

„MLADŠÍ, STARŠÍ PŘÍPRAVKA“
Soustředění 5. – 7. 4. 2013
Horalka, Sněžné v Orl. HoráchLetošní soustředění přípravek bylo se vším všudy. Tedy fotbal, sníh, běžky, sauna, projekce, ale popořádku.
V pátek po obědě jsme jako tradičně vyrazili směr Rychnov nad Kněžnou. Jelikož někteří měli před tím od školy plavání, tak jsme je obrazně řečeno nabírali ještě v plavkách. V Rychnově jsme na umělce poctivě odtrénovali a plni očekávání odjeli do Sněžného na Horalku. Byli jsme zvědavi, jak to bude se sněhem a hlavně s ubytováním. Neboť poprvé jsme nebyli na hlavní budově, ale na vedlejší – Sněžence.
Po příjezdu jsme se ubytovali. Po večeři proběhla projekce fotbalových cvičení a zajímavostí, zároveň s vědomostní soutěží nejen o fotbale. Ve 22 hodin již byli všichni v pelechu.
Sobotní ráno začínalo již tradičním budíčkem alá Burlaci. Následovala rozcvička na sněhu, jen v rybníčku jsme se nemohli umýt, byl zamrzlý a zachumelený.
Dopoledne bylo vyhrazeno přípravným zápasům s Rychnovem n/Kn. V součtu vstřelených a obdržených branek všech týmů na tom byl trochu lépe Rychnov, ale pro nás to byl první zápas venku a očekávání splnil. Odhalil naše nedostatky, ale i přednosti.
Po obědě již začala příprava na běžky. Měli jsme 11 párů běžek. Nejprve výběr běžeckých bot, rozdělení na dva týmy, přidělení lyží a hůlek. Následovala teoretická instruktáž „na suchu“ a hurá do stopy. Oba týmy se vystřídaly. Zvládly zvolenou trasu, vyzkoušely běh do kopce, po rovině, střídavý styl, soupaž a sjezdy. Součástí byl i závod. Na to, že zhruba 2/3 kluků byly na běžkách poprvé v životě, a někteří na lyžích vůbec, se s tím poprali velmi dobře a podle ohlasů to bylo výborné zpestření. Po běžkách se ještě vyblbli na pekáčích. Za celý den bylo sportu až dost, a tak, jak to má správně být, následovala regenerace. Poprvé v historii soustředění přípravek jsme do programu zařadili saunu. Byli jsme překvapeni zájmem kluků a hlavně tím, že většina v sauně již byla a někteří se saunují pravidelně. Každý si 3x prošel cyklus zahřátí, ochlazení a relaxace.
Po večeři měli kluci volno, neboť přímo na Sněžence, kde byla i sauna, jsme měli k dispozici tělocvičnu, kde byly dva stoly na pinec a také dva stolní fotbálky. Kluci toho náležitě využili.
Těsně před večerkou ještě byla projekce. Nejprve sestřih letošní Jizerské padesátky, kde jim Lukáš Bauer ukázal, jak se krásně běhá na běžkách, a potom záznam dopoledních zápasů v Rychnově.
Po večerce byl asi každý rád, že je v pelechu.
Nedělní ráno začínalo opět budíčkem a rozcvičkou spojenou s prohlídkou místního zvěřince. Po snídani trénink opět v Rychnově. Zakončení tréninku tradiční, zápas kluků proti trenérům. Vloni trenéři dokázali remizovat. Letos se neubránili závěrečnému drtivému náporu kluků a v posledních sekundách inkasovali na 1:2.
Potom velmi chutný oběd, mytí, balení a odjezd domů. Po cestě domů kluci sami spontánně skandováním „Vlásta Moravec“ poděkovali Vlastovi, že nás bezpečně všude dovezl.
Soustředění bylo dle trenérů velmi vydařené a doufáme, že i kluci si ho užili.
Fotky najdete na: http://libchavy.rajce.idnes.cz/
Jméno: libchavy
Heslo: fotbal( Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek )

Design by L i b c h a v a k - 2006