béčko: TJ Sokol Klášterec nad Orlicí – TJ Sokol Libchavy B 5 : 2 / 2 : 2 /

Branky: 29. a 42. Bartoš, 68. a 89. Fišer, 87. Kalous – 33. Stejskal, 35. Špína
Žluté karty: 1:0 (70. Mitvalský)
Diváků: 80

Sestava: Pinkava M. – Honz, Čada, Vaňous, Šalda – Vítek (88. Čeman), Stejskal, Paukert, Kovář – Špína (88. Král), Kratochvíl (55. Pinkava L.)

V netradičním termínu jsme zajížděli na horkou půdu tabulkového souseda Klášterce s jednoznačným cílem získat tři body.

Po poněkud opatrném úvodu utkání, kdy se žádný ze soupeřů nechtěl pouštět do riskantnějších kombinací, jsme se okolo 20. minuty ujali taktovky. Ve středu naší záložní řady perfektně operoval Míša Stejskal a dostával tak své spoluhráče do vynikajících příležitostí. S koncovkou jsme však byli na štíru a tak udeřili domácí. Po nedůrazném odkopu se do zakončení dostal Jan Bartoš a s přehledem zakončil – 1:0. Hned ve 33. minutě však bylo vyrovnáno. To už se Stejskal nemohl dívat na střeleckou nemohoucnost svých spoluhráčů a po samostatném úniku skóroval – 1:1. O 2 minuty později se do pokutového území domácích vřítil Václav Špína a po výborně zvládnuté kličce brankáři, nás dostal do vedení – 1:2. Přesto jsme nemohli být spokojeni. Ze strany našich hráčů to byl spíše festival neproměněných šancí. Dvakrát šel sám na branku Paukert, jednou Kovář, Kratochvíl nepřesně hlavičkoval z malého vápna a ještě několik dalších příležitostí jsme nedokázali během prvního poločasu využít… A tak přišel zasloužený trest. Ve 42. minutě po chybě Vaňouse srovnal opět Bartoš – 2:2.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět aktivně a do dalšího samostatného úniku se dostal Tomáš Kratochvíl. Míč si však nešťastně předkopl a nedokázal tak optimálně zakončit. Od té chvíle jakoby na hřišti byl už pouze jeden tým. Domácí nás začali přehrávat ve středu hřiště především díky pečlivě bráněnému Stejskalovi, a jelikož ho žádný z našich hráčů nedokázal nahradit, bylo jen otázkou času, kdy domácí udeří. V 68. minutě se do samostatného úniku dostal Fišer a nekompromisně zakončil – 3:2. Domácí drželi otěže utkání pevně na svých kopačkách a v závěru svého bezzubého soupeře dvěma góly dorazili.

Nutno říct, že první poločas odehráli naši kluci kvalitně a s chutí, bez střílení branek se však utkání vyhrávat nedají. Ve druhém poločase nám už docházeli síly a v kombinaci se zlepšeným výkonem Klášterce zůstaly tři body zaslouženě doma.