TJ SOKOL LIBCHAVY - TJ Svídnice/Slatiňany 7 : 1 (4:0)

Sestava:

Javorski Daniel - Felgr Adam, Šalda Michal, Svatoš Michal, Rejent Pavel - Hledík Jan (75. Šalda Erik), Boštík Jaroslav, Velínský Vojtěch, Šrom Michael - Pinkava Tomáš, Hodr Matěj (80. Vogl Martin)

Střelci:

7. Rejent; 15. Pinkava; 34. a 42. Hodr; 64. Hledík; 72. a 76. Boštík – 68. Jeníček

Jak minulá sezóna skončila, tak nová začala - vysokým vítězstvím. Domácí se až nečekaně snadno zhostili role nováčka a loňského vicemistra poslali do kolen již během první pětačtyřicetiminutovky. Nutno však poznamenat, že několikrát své spoluhráče výrazně podržel brankář Javorski, kterému vynikající premiéru v Krajském přeboru pokazil smolný gól, po neuvěřitelných 631 minutách znamenající konec série neprůstřelnosti.

Libchavští vstoupili do utkání bez přehnaného respektu a hned v 6. minutě po střele Pinkavy zvonila tyč. O minutu později už ovšem domácí vedli. Historicky první branku Libchav v nové soutěži vsítil po Šromově rohu čerstvý oslavenec Rejent. V 15. minutě Boštík donutil hostující obranu chybovat při rozehrávce a sám akci zakončil ranou mezi nohy gólmana Fuxy, který mič dokázal pouze zpomalit a Pinkava měl při dorážce snadnou práci. Na druhé straně musel vzápětí vytěsnit ojedinělou šanci hostujícího celku Javorski. Hráči Libchav ani nadále nepolevovali a Pinkava měl dvě obrovské šance na zvýšení průběžného vedení, navíc střela Hodra skončila pouze na tyči. Ale ve 34. minutě už to bylo o tři branky. Rejent zatáhl míč po pravé straně, předložil Boštíkovi a ten ještě vylepšil střeleckou pozici pro Hodra. Ve 42. minutě se Hledík na levé straně zbavil obránce a přesným centrem vybídl k další trefě Hodra.

Do druhé půle soupeř vstoupil o dost lépe než do té první a Javorski musel v krátkém časovém sledu likvidovat hned dva nebezpečné pokusy. Jediný výraznější tlak Slatiňan v celém zápase však paradoxně otupila náhlá průtrž mračen, která zavinila zhruba desetiminutové přerušení hry. V 59. minutě zastavil průnik Jeníčka skvělým zákrokem Javorski, na druhé straně sólo přes půl hřiště nezakončil přesnou střelou Boštík. V 64. minutě právě Boštík narazil na hranici velkého vápna Hledíkovi, který výstavní ranou do šibenice přidal pátý gól. O čtyři minuty později se hosté dočkali alespoň čestného úspěchu - přímý kop nešťastně tečoval jeden z bránících hráčů Libchav přímo k Jeníčkovi, který hlavou snížil. Jenže v 72. minutě si na Hledíkův roh naběhl Boštík a vrátil domácím pětibrankový náskok. Čtyři minuty nato se Boštík dokázal prosadit i z druhé strany a upravil na konečných 7:1.  V závěru ještě dvakrát nebezpečně pálil Rejent, ale hostujícího brankáře nepřekonal.

Libchavští dorostenci hned v prvním utkání sezóny ukázali, že nehodlají být pouze do počtu, a svého protivníka zaskočili jeho vlastní zbraní, totiž atraktivní útočnou hrou se spoustou vstřelených branek. Příští týden se dorost představí na hřišti Živanic, a to jen několik dní poté, co zde sehraje svůj zápas česká reprezentace U18 proti Maďarsku.

Střely na branku: 18:9