školka fotogalerie fotbalové kempy odkazy rozlosování soutěží kontakty program tréninkůFotbalový kemp - 2007
Vydáno dne 09. 07. 2007 (829 přečtení)

Fotbalový kemp

5.7. - 7.7.2007


Potřetí, a tedy již tradičně, ožil v prvních červencových dnech areál Myslivecké chaty v Libchavách halasem dětí a zbarvil se do žluto-černých barev – začal Fotbalový kemp pořádaný pro fotbalovou přípravku TJ Sokol Libchavy.
Navzdory nepříliš příznivé předpovědi počasí se ve čtvrtek 5.7.2007 v 9:00 hodin sešlo 24 kluků natěšených na zážitky příštích tří dnů. Pod dohledem trenérů a za pomoci rodičů si všichni postavili stany a zabydleli se v nich. Po krátké informaci o programu kempu rodiče odjeli a areál začal zkrápět déšť. Kluci se do oběda zabavili sledováním příhod vlka a zajíce „Jen počkej“.
Po dobrém obědě si kluci vytvořili 6 družstev po čtyřech členech a v těchto skupinkách absolvovali první program – nefotbalovou zábavu. Vyzkoušeli si střelbu ze vzduchovky, hod „oštěpem“, házení do koše, šipky, boj dřevci na kládě a chůzi na chůdách. Na 16:00 byl naplánován první trénink. Pod vedením Aleše Motyčky a Martina Halbrštáta si kluci měli vyzkoušet kombinaci fotbalu a karate. Úvodní zasvěcení do toho, co je čeká, se muselo trochu protáhnout, protože opět začalo pršet. Nakonec se počasí umoudřilo a s černými čelenkami na hlavách mohli kluci vyrazit na trénink. Vyzkoušeli si základy karate a zapojili obratnost a mrštnost, kterou k tomu potřebovali, do fotbalových disciplín. Během tréninku získávali za své výkony „smajlíky“, které jim zdobily čelenky. Vyvrcholením odpoledne byla zkouška „malého ninji“, během které museli všichni ukázat, co se z karate i fotbalu naučili. Dřevěnou destičku se podařilo úderem ruky rozlomit všem, a tak mohli získat „Certifikát o složení zkoušky malý ninja“.
Během odpoledne začali trenéři mezi děti šířit informaci, že se v okolí chaty potulují nějací „bandité“, a tak by jim čerstvě nabité zkušenosti z karate mohly být hned užitečné. Účelem vypuštění této „fámy“ byla příprava na večerní program, kdy nás přijeli navštívit příslušníci Policie ČR. Ubezpečili kluky, že všechny bandity v lese pochytali a při té příležitosti jim ukázali svoji výbavu. Každý si mohl vyzkoušet taktickou i neprůstřelnou vestu, helmu a chrániče, okouknout obušek i pravou pistoli. Největší odvážlivci si dokonce nechali nasadit i pouta. Za blikotu výstražných světel policisté odjeli a kluci se uložili ke spánku.
V pátek 6.7. všechny probudilo sluníčko a písnička Burlaci od skupiny Kabát. Kluci nastoupili na rozcvičku, kterou pod vedením Aleše Motyčky protáhli svá těla po deštivé noci. Dopolední trénink vedl trenér libchavského dorostu Pavel Rejent a brankáře si vzal na starost trenér dospělých gólmanů Pavel Martinec. Kluci se trochu zapotili a udělali si hlad na oběd.
Po obědě všichni vyrazili na indiánskou stezku. S pomocí indiánských symbolů kluci hledali cestu a na ní umístěné vzkazy. Ty je dovedly až do tábořiště v Cakli, kde měli hledat poslední indicii. Její umístění na vrcholu té největší skály vzbuzovalo respekt. Děti mezi sebou vybraly nejodvážnější a ti se pokoušeli dopis získat. Na třetí pokus se to podařilo a tak se kluci dozvěděli, že v areálu loděnice je ukrytý poklad. Po chvilce hledání jej objevili a louka u řeky Orlice se začala hemžit pobíhajícími dětmi ve žlutých tričkách se znakem TJ Sokol Libchavy a nápisem Fotbalový kemp 2007. Mezi dešťovými přeháňkami si kluci stihli opéct buřty, vyzkoušet horolezecké umění na malé i velké skále a dokonce i střelbu z luku.
Na zpáteční cestě proběhlo „mytí mužstva“ v kabinách na hlavním hřišti. Po návratu si kluci dali fotbalový zápas. Bez zásahu trenérů se většina kluků zapojila do utkání „modrých“ proti „zeleným“ . Nasazení všech iniciátorů bylo skutečně ukázkové a kluci ukázali, že je fotbal opravdu baví.
Po večeři se děti s trenéry vydaly do lesa na dřevo. Všichni se činili, a tak byla brzo kupa chvojí před chalupou. Kluci potom trenérům předvedli hudební produkci. Za zvuku „burlaků od Kabátů“ se kluci chopili okolo ležících hudebních nástrojů (chůdy, košťata, kbelíky, kropičky aj.) a spustili na plno. Jejich „zpěv“ se nesl do širokého okolí. Takto naladěni ulehli k poslední noci.
Po ranní rozcvičce, která spočívala ve zpracování včera nanošeného dřeva v sobotu 7.7. všem snídaně obzvláště chutnala. Po ní se kluci rozdělili do 3 družstev (červení, modří a zelení) a doplněni o družstvo trenérů (žlutí) se utkali v turnaji systémem „každý s každým“. Vítězství v turnaji a pohár pro vítěze „překvapivě“ získali trenéři. To už ale vrcholila nervozita a stále častěji se opakujícím dotazům kluků na odpoledního soupeře se již nedalo čelit. Trenéři jim tedy prozradili, že z možných soupeřů, se kterými jednali (Sparta, Řetová, Kerhartice, Ústí a Kotěhůlky) není ani jeden schopen je porazit. Proto byly k utkání nominovány maminky. Mezi kluky to vzbudilo obrovské nadšení a s elánem se vrhli do balení věcí.
Přijezd rodičů znamenal přípravu na vyvrcholení celého kempu. Maminky si oblékly modré dresy, kluci se ustrojili do tradičních žluto-černých. Oba týmy se namalovaly bojovými barvami a za potlesku přihlížejících diváků nastoupily na hřiště. Největší rozruch vzbudil příjezd „krasavice“ s modrými vlasy - „Alenky“ Motyčkové. Tato „Modrá raketa“, jak ji nazval místní hlasatel, byla jednou ze strůjkyň obratu v zápase, ve kterém to s maminkami zpočátku vypadalo špatně. Z nepříznivého stavu 0:4 však dokázaly vyrovnat na 4:4, ale 3 minuty před koncem kluci vstřelili vítězný gól. Také výsledek penaltového rozstřelu byl dlouho na vážkách. Teprve po 60. penaltě byl znám vítěz – alespoň v pokutových kopech zvítězily maminky o jednu penaltu.
Zbytek odpoledne patřil balení stanů, opékání buřtů a příjemnému posezení. Jako památku na zajímavě strávené tři dny dostali kluci CD s fotografiemi a jednu velkou společnou fotku, na které jsou i ti, kteří se o ně po celou dobu pobytu starali – trenéři Jirka Čermák, Vlasta Moravec, Jarda Boštík, Petr Musil a Milan Šalda a kuchařky Marcela Šislerová, Dana Čermáková, Lenka a Verča Moravcovy, Zuzka Boštíková a Marcela a Zuzka Šaldovy.

fotky z akce jsou zde

foto


( Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek )

Design by L i b c h a v a k - 2006