školka fotogalerie fotbalové kempy odkazy rozlosování soutěží kontakty program tréninkůFotbalový kemp 2009
Vydáno dne 07. 07. 2009 (843 přečtení)

Fotbalový kemp 2009
3.- 6.7. 2009
přijel i Jarda Plašil


Tradiční fotbalový kemp se letos konal již po páté, tentokrát však na netradičním místě – na myslivecké chatě – „u vagónu“ - v Českých Libchavách. V pátek před 17.hodinou se k nyní vyschlému rybníčku začali sjíždět první malí fotbalisté Sokola Libchavy. Na plácku před chatou si za pomoci rodičů postavili stany, ubytovali se a kemp byl oficiálně zahájen. Po večeři mezi nás přijeli své umění předvést žongléři. Ukázali klukům řadu triků s míčky, kužely a kruhy. Dětem se jejich vystoupení velmi líbilo, a tak si ochotně vyzkoušeli žonglování všichni. „Profesionálové“ vysvětlili přítomným základy tohoto umění a za chvíli létaly vzduchem desítky míčků. Někomu to šlo lépe, někomu hůře, ale všichni se dobře pobavili a vyzkoušeli si zase něco nového. Kolem 22. hodiny kluci zalezli do stanů a jejich povídání za chvilku utichlo.
Sobota začala rozcvičkou a po snídani a nezbytné hygieně šli kluci na první trénink. Pod vedením hráčů libchavského „áčka“ Honzy Bartoše a Milana Kopfšteina a zkušeného trenéra Jirky Čermáka si zatrénovali na hřišti u Habřinky.
 Po obědě byly děti losem rozděleny do 6 skupin, z nichž každá dostala jedno téma, na které si do konce kempu měly nacvičit scénku. V průběhu celého dne probíhal turnaj ve „famfrpálu“, tradiční to hře na libchavském kempu. Tentokrát si soutěžní systém vymysleli kluci sami a bez zásahu trenérů se propracovali až do finále, ve kterém Dominik Chládek porazil Járu Boštíka.  Po krátkém odpočinku se mezi námi objevil Obelix. „Přivalil se“ po přečtení úvodního textu ke hře, která se odehrála v okolí zvaném Brtečník. Děti šly podle fáborků a cestou hledaly části mapy, která jim měla ukázat, kde je ukrytý poklad. Součástí hry byly také indicie, podle kterých měli kluci uhodnout jméno známé postavy. Posilněni buřty, které jsme si opekli v pěkném prostřední u blízkého rybníčka, kluci mapu rozluštili. Poklad – černá trička s emblémem letošního fotbalového kempu – po delším hledání také objevili. I tajenku se jim podařilo rozlousknout – popisovanou osobností byl fotbalový reprezentant ČR, hráč Ossasuny Pamplona, rodák z Opočna, Jaroslav Plašil.
Počasí nám přálo, a tak se mohli všichni ochladit a umýt vodou z hadice, což bylo velmi osvěžující. Na kemp také přijel na své motorce Harley Davidson  Aleš Motyčka. Všichni, kdo měli zájem, si  mohli tento stroj prohlédnout a vyfotit se na něm.
Po večeři se děti rozdělily do dvou družstev a vzájemně si pantomimicky předváděly pohádky a filmy pro děti. Které družstvo získalo více bodů není vůbec důležité, podstatné je, že jsme se všichni pobavili a objevili v klucích herecké talenty. Po zajímavém dnu všichni zalezli do stanů a usnuli.
I v neděli kluci vyběhli na rozcvičku. Dopolední trénink vedl trenér libchavského dorostu Leoš Kaplan s Vaškem Martincem, brankáře si vzal do parády Pavel „Julča“ Martinec. Po tréninku kluci dostali nanuka a po obědě vypukly obrovské přípravy. Včerejší záhadná osobnost z tajenky totiž přislíbila, že se za námi přijede podívat, a tak se všechno začalo chystat na uvítání Jardy Plašila. Kluci si nacvičili uvítací Song: „My jsme silný Libchavy, já vím, my víme,   porazíme soupeře, já vím, my víme, natrhnem jim košile, já vím, my víme, vítáme tě mezi námi, Jardo Plašile.“ Pod vedením „sbormistra“ Aleše Motyčky ho dvojhlasně nacvičovali. Před očekávaným příjezdem začalo pršet, ale nikomu to nevadilo. Všichni byli zaneprázdněni výrobou uvítacího nápisu „Bienvenidos Jardo!“, který měl slavného fotbalistu přivítat v jazyce země, kde nyní hraje. Přibližně v 15:30  jsme uviděli zahýbat auto z hlavní silnice a mezi kluky se ozvalo: „Už jedou!“ A skutečně, Jarda Plašil byl tady. Společně se svojí brazilskou manželkou Anou Lucií a rodiči si přečetl uvítací nápis a se všemi dětmi se pozdravil podáním ruky. Na oplátku jsme mu předali naše kempová trička, libchavský mini dres do auta a ženy dostaly květiny.  Kempový sbor zazpíval nacvičenou písničku.
Poté, co si kluci rozebrali kartičky s fotografií a podpisem našeho hosta, se na něho sesypali a pokládali mu „všetečné“ otázky. Dozvěděli se spoustu zajímavostí nejen oni, ale i trenéři. Když byly dotazy zodpovězeny, 3 kluci, které na ranním tréninku určili trenéři jako nejsnaživější, měli pro Jardu připravený kvíz – četli mu indicie, podle kterých měl uhodnout jména svých spoluhráčů z národního týmu ČR. Uhodl je všechny a pak ještě hádali kluci. Z hádanky se dozvěděli další zajímavosti z Jardova fotbalového života.
Potom ho vyzval k zápasu vítěz fanfrpálového turnaje Dominik. Díky své praxi neměl problém hosta porazit. Pak se všichni přesunuli na plácek s brankami a kluci si zahráli „na dvě“. V každém poločase hrál Jarda za jedno družstvo a nakonec to skončilo 1:1. Na našeho gólmana Michala Šaldu si Jarda kopl 3 penalty a pak se se všemi ochotně vyfotil.  Na závěr svého pobytu mezi námi podepsal klukům  trička, balóny a čepice a pak už spěchal do Prahy, odkud se vracel zpět do Španělska. Na rozloučenou mu ještě kluci zazpívali písničku, ve které pozměnili závěr na „přijeď zas za námi, Jardo Plašile!“ a reprezentant odjel. Zůstala nám na něj vzpomínka a pro kluky obrovský zážitek.
Večeře byla tentokrát tábornická, grilovala se kuřata a při tom vypukla spontánní diskotéka. K prvním 3 tanečníkům, kteří se nesměle kroutili v rytmu dětských hitů jako „Hajný je lesa pán“ či „Hlupáku, najdu tě“ se postupně přidali skoro všichni účastníci kempu a pěkně to rozjeli.  Večeře toto řádění přerušila a upocení kluci se šli umýt do Ekoly. Po návratu z hygieny následovala opět pantomima, tentokrát však předváděli trenéři. Kluci měli hádat názvy firem, povolání, sportů a jména sportovců, zpěváků a pohádkových postav. Bezkonkurenčně největší úspěch měl  španělský jezdec F1  Fernando Alonso v podání Martina Čady. Úplný závěr dne byl opět ve znamení diskotéky, které se zúčastnila většina kluků a pěkně se vyřádili. Poslední písnička „Burlaci“ od Kabátů zněla všem v uších ještě při usínání.
A tak se při budíčku nikdo nemohl divit, že se z reproduktorů opět linula  hudba od Kabátů. Rozcvička pod vedením Aleše Motyčky byla poněkud netradiční, opět to byla „rockotéka“, která všem protáhla tělo. Po snídani se kluci rozdělili na dvě poloviny a trenéři je vyzvali k zápasu ve fotbale. Pod dohledem přísného rozhodčího Martina Čady skončilo po infarktovém závěru utkání děti vs. trenéři nerozhodně 10:10. Ještě 2 minuty před koncem totiž trenéři vedli 10:8. Pak byla nařízena penalta, kterou s přehledem proměnil Kuba Karlík. V závěru utkání bylo možné opět vidět libchavskou specialitu – totální fotbal - a snad i tato herní varianta přispěla k tomu, že z další akce střelou z hranice pokutového území vyrovnal Michal Šalda. Utkání tedy skončilo bez vítěze a odměnou všem byl opět nanuk, který tentokrát věnoval starosta Českých Libchav.
Po rychlém obědě se začali sjíždět rodiče. Děti jim předvedly nacvičené scénky na vylosovaná témata, při kterých se všichni výborně bavili. Na závěr dostali všichni kluci kousek dortu od Kuby Karlíka, který se stěhuje pryč a opouští nás. Pak už se jen balilo a vypalovala se CD s fotkami, která měla všem připomínat příjemně prožitý prodloužený víkend. Trochu nás mrzí, že většina rodičů nenašla půlhodinku, aby si na fotky počkali.  O to více děkujeme těm, kteří s námi vydrželi a věříme, že je fotky nezklamou.
Na závěr nám dovolte, abychom  účastníky letošního kempu pochválili za přístup, se kterým se účastnili připraveného programu. I ve volném čase si všichni našli zábavu, většina „mastila“ fotbal na blízkém plácku, kdo nechtěl, hrál fanfrpál nebo chodil na chůdách… Kluci, byli jste super, příští rok ahoj!
Toto všechno s dětmi prožili trenéři Vlasta Moravec, Petr Musil, David Karpíšek, Aleš Motyčka, Martin Čada, Jarda Boštík a Milan Šalda a kuchařky Lenka Moravcová, Zuzka Boštíková, Marcela Šaldová a Verča Moravcová.

fotky z akce jsou zde

foto


( Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek )

Design by L i b c h a v a k - 2006