áčko: Ústí B - Libchavy 1:3
Vydáno dne 06. 06. 2006 (436 přečtení)

Ústecko - V neděli byla na programu dvě derby ve 24. kole krajské fotbalové I. A třídy. V tom prvním se utkaly dva sousedé Ústí B - Libchavy, ve druhém hostil Letohrad B na svém stadionu Žamberk.

Už ve 2. minutě fauloval ústecký brankář Krátký mimo vápno, za zákrok viděl žlutou kartu a rozhodčí nařídil volný přímý kop. K jeho rozehrání se postavil Vídeňský, ústecký gólman neudržel míč ve svých rukou a hosté vedli. Dál byla hra neurovnaná, Libchavy měly územní převahu, domácí si nevytvořili žádnou akci. V 11. minutě zahrával Zachař volný přímý kop ze slibné vzdálenosti, jenže mířil nad libchavskou bránu. Ústečtí to i nadále zkoušeli z dálky, v 18. minutě mířil Marek jen do náruče gólmana Zemana. Poté zahrávali hosté další standardní situaci a Karpíšek zvýšil vedení Libchav na 2:0, když míč ještě ve zdi někdo tečoval. V 59. minutě po krásné akci, kterou začal dorostenec Ďuriš, snížil Marek na - 1:2. V 65. minutě hrubou chybu ústeckého Lněničky uprostřed hřiště ještě Javůrek ke skórování nevyužil, ale o dvě minuty později se to podařilo Janu Bartošovi, který hlavou usměrnil balon do branky - 1:3. Ústečtí do konce zápasu nastřelili břevno Zachařem.

Fakta - branky: Marek - Vídeňský, Karpíšek, Bartoš. ŽK: 6:2. Rozhodčí: Hock. Diváci: 130.

Ústí B: Jakub Krátký - Jiří Novák, Kopecký, Lněnička, Kalousek - Machálek (42. Ďuriš), Marek, Michal Stejskal, Dušek (85. Keprta) - Žatečka (71. Čapek), Zachař.

Libchavy: Zeman - Pražák (84. Čermák), Bartoš, Borovička, Konečný, Štěpán, Dostál, Javůrek (67. Čada), Vídeňský, Jaroslav David, Karpíšek.