školka: jaro 2003
Vydáno dne 16. 06. 2003 (2114 přečtení)

Jarní část sezóny fotbalové školky jsme zahájili již 18.března. Nejprve jsme chodili do tělocvičny (4x) a pak jsme již vyrazili na hřiště, kde se již kluci s úspěchem pokoušejí o opravdový fotbal.

Ještě jednou během jara nás počasí donutilo trénovat v tělocvičně, ale většina z celkových 12 treninků proběhla venku. Průměrná účast 18 kluků mluví za všechno.
Vyvrcholením snažení všech hráčů byla dvě přátelská utkání s Kerharticemi. Ačkoli výsledky nejsou příliš lichotivé(0:13 a 1:8), všichni si zahráli a předvedli maximum z toho, co se naučili.
Po odvetném utkání jsme letošní jarní sezónu ukončili. Každý si opekl buřta, ke kterému dostal limonádu a na památku společnou fotografii.
Na úplný závěr se fotbalová školka 14.6.2003 prezentovala ukázkovým utkáním dvou družstev v poločase utkání A mužstva dospělých. Za mohutného povzbuzování všech přítomných fanoušků skončilo utkání žlutočerných s červenobílými vítězstvím prvně jmenovaných v poměru 1:0.
Na podzim již přechází prvních 8 kluků do kategorie mladších žáků: M.Čada, D.Dvořák, J.Dvořák, J.Folk, D.Moravec, F.Motyčka, L.Šisler, D.Ulrich. Přejeme jim hodně zdaru a vytrvalost v dalším fotbalovém snažení. Ostatní se již těší na podzim, kdy, jak trenéři věří, přibudou další malí zájemci o fotbal.

FK Kerhartice - TJ Sokol Libchavy 13:0 (6:0, 1:0, 6:0)

Historicky první opravdový zápas "Fotbalové školky" odehráli kluci v Kerharticích. Na zápas se všichni těšili a byli zvědaví. Kluků se před zápasem sešlo 19 a podpořit je přijelo hodně rodičů i libchavských fandů. Od začátku utkání byla znát převaha kerhartických, kteří již několik utkání odehráli. První třetinu (hrálo se 3x20 minut) jsme prohráli 6:0 a dali jsme si dva vlastní góly. Druhá třetina byla lepší, dostali jsme jen jeden gól, ale hlavně se nám podařilo ohrozit soupeřovu branku. Ve třetí třetině jsme opět dosali 6 gólů a celý zápas jsme prohráli 13:0. Nakonec se kopaly penalty, které jsme prohráli 5:2. Každý kopal jednu penaltu. Smutek kluky po utkání brzo přešel a všichni odjíždli z Kerhartic s přesvědčením, že v odvetě v Libchavách to Kerharťákům nandáme.

Brankáři: David Ulrich, Mirek Čada, Filip Motyčka (každý chytal jednu třetinu)

Hráči: Beran Dominik, Cibulka Martin, Černý Leon, Dvořák Jakub, Folk Jaroslav, Horáček Tomáš, Horníček Martin, Pecháček Jan, Šisler Luděk, Šalda Michal, Šisler Vojtěch, Vít Dominik, Dvořák Dominik, Žídek Radim, Moravec David, Zahradník Marek.

TJ Sokol Libchavy - FK Kerhartice 1:8 (0:3, 0:3,1:2)

Druhý zápas sehráli kluci jako odvetu s Kerharticemi na domácím hřišti.Oproti minulému utkání podali zlepšený výkon nejméně o 100%.Chvílemi dokázali hrát se soupeřem vyrovnanou partii, nepodařilo se jim však některé nadějné akce dotáhnout do konce.Na svoji historicky první branku si Libchaváci museli počkat až do poslední třetiny. V sólovém úniku byl před brankou faulován Luděk Šisler a sám bezpečně proměnil nařízenou penaltu.Na konci zápasu se opět kopaly pokutové kopy, které skončily nerozhodně.

Brankáři: David Ulrich, Míša Šalda, Mireček Čada

Hráči: Leon Černý, Kuba Dvořák, Jára Folk, Vojta Šisler, Filip Motyčka, Luděk Šisler, David Moravec, Dominik Dvořák, Mireček Čada, Míša Šalda, Marťa Horníček, Marek Zahradník, Honzík Pecháček, Dominik Marcinko, Radim Žídek, Marťa Cibulka, Dominik Beran, Tomáš Horáček, David Ulrich