áčko: Libchavy - Ústí B 3:1
Vydáno dne 21. 08. 2006 (442 přečtení)

Libchavský útočník Jiří Motl se vrátil po roční pauze zaviněné disciplinárním trestem a hned zařídil svému týmu tři body.

Utkání, které se hrálo v netradičním čase za slušné divácké návštěvy, začali domácí náporem. První střelu na branku však vyslali až ve 12. minutě, kdy ústeckého gólmana Nováka prověřil ranou pod břevno Mačát. Zápas pak pokračoval za mírné převahy Libchav, hosté hrozili především ze standardních situací, které mistrně rozehrával zkušený Dušan Kvapil. Rozruch přinesla 36. minuta, kdy v domácím pokutovém území došlo ke střetu libchavského Borovičky s ústeckým Martincem, rozhodčí ovšem nechal pokračovat ve hře. Libchavy odpověděly rychlým protiútokem a ve 39. minutě domácí Kozel netrefil odkrytou ústeckou branku z pěti mětrů. Do druhého poločasu vystřídal zraněného Hrdinu Jiří Motl, který se na hřišti objevil po roce, kdy si odpykával disciplinární trest, a rozhodl o osudu zápasu. V 58. minutě se na hranici velkého vápna uvolnil a střelou do protipohybu brankáře Ústí poslal domácí do vedení. V 82. minutě centroval David, Vídeňský posunul míč hlavou na Motla a bylo to 2:0. O dvě minuty později ale Zachař po trestném kopu Nováka snížil. V 86. minutě však Mačát rozehrál z levé strany na krátko přímý kop a Motl zakončil svůj hattrick nechytatelnou střelou z dvaceti metrů k tyči.

Fakta - branky: Jiří Motl 3 - René Zachař. ŽK: 3:5. Rozhodčí: Bednář (Potštejn). Diváci: 200.

Libchavy: Zeman - Borovička, Dostál, David, Štěpán -D. Vídeňský, Karpíšek (84. Čada), Bartoš, Mačát - Hrdina (46. Motl), Kozel (65. Šťovíček).

Ústí n. O.: Lukáš Novák -Vojtěch Procházka, Lněnička, Kopecký, Jiří Novák - Michal Martinec, Kvapil, Mazánek (65. Šimek), Dušek (80. Repa) - Zachař, Petr Vyčítal (88. Machálek).