áčko: Chrudim - Libchavy 2:1
Vydáno dne 28. 08. 2006 (403 přečtení)

Chrudim - Ve třetím kole fotbalové I. A třídy se radoval z premiérového podzimního vítězství nováček od místního Vodojemu.

Nováček začal svižně, ale kvalitní soupeř jej nepouštěl moc do hry. V 18. minutě se poprvé dostal do šance Horyna, avšak hlavou mířil nad. O minutu později z nadějné pozice pálil příliš vysoko i Holec. Domácí přidávali na tlaku a ve 29. minutě se před brankářem, po nahrávce Müllera ocitl Wenzl, ale ani on branku netrefil. Ve 34. minutě už už domácí chtěli křičet gól, ale po břevně nedokázali dotlačit míč za brankovou čáru. Do druhé půle trenér Sabol vystřídal Horynu a jeho místo zaujal Smělý. Ten se hned v 50. minutě blýskl průnikem, ale jeho střela skončila nad. O pět minut později však již tento hráč dokázal zužitkovat přiklepnutí Wenzla a parádně přehodil brankáře Zemana 1:0. V 57. minutě vystřelil z dálky Motyčka, ale brankář Zeman střelu vytlačil na roh. V 66. minutě po zahraném rohovém kopu se nejlépe orientoval kapitán hostí David a za přispění teče prostřelil Vrbku 1:1. Domácí gól nepoložil a začali opět vyvíjet tlak. V 80. minutě se po nahrávce Müllera ocitl tváří v tvář Zemanovi Motyčka a umístěnou střelou mu nedal šanci 2:1. V 82. minutě tvrdě, ale nepřesně vystřelil Hromádko. Hosté sahali po bodu tři minuty před koncem, ale hlavičku z bezprostřední blízkosti Vrbka zlikvidoval. Minutu před koncem ještě vytáhl trestňák hostí a tím mohli na stadionu u Vodojemu slavit první vítězné body v 1. A třídě.

Fakta - branky: Smělý, Motyčka - David. Asist: Bartoš Rozhodčí Šmolka. ŽK 4:3. ( Štěpán,Mačát,Vídeňský D. ) Diváků 120. Poločas 0:0.