Vydáno dne 28. 04. 2008 (498 přečtení)

Sestavy:
Libchavy : Zeman – Borovička, Karpíšek, Vinzenz, Hoffman/ 61.Kozel/ – Vídeňský D., Bartoš,  Kopfštein, Vavřín / 73.Čermák/  -  Martinák, Dostál
Ústí B : Novák Lukáš – Kalousek /72.Flídr/ , Lněnička, Kopecký, Felgr / Novák Jiří/ – Dostál, Šeda, Falta,Marek – Staněk / 88.Pražák/,  Zachař

Pozor příští zápas ve Vysokém Mýtě se hraje již v soboru 3. května 2008. Odjezd autobusu v 15.30 od Skoby. Do Poličky pak zajíždíme ve čtvrtek 8.května 2008. Odjezd autobusu v 15.00 od Džbánu.

Rozhodčí: Odehnal Zdeněk, AR 1: Schejbal Pavel, AR 2: Kočí Tomáš, Delegát: Suchý miloš
Diváků: 300
Střelci: Martinák, Dostál – Zachař, Staněk
Nahrávky: Bartoš, Martinák – Felgr, Falta
ŽK: 3:3 Martinák, Vinzenz, Karpíšek – Kalousek, Lněnička, Zachař

Za krásného počasí před skvělou návštěvou bylo k vidění velice zajímavé a bojovné derby, které však nijak krásný fotbal nepřineslo. Začátek utkání patřil trestným kopům, kdy v 6. minutě střílel těsně mimo domácí Karpíšek a v 9.minutě i Zachařova střela netrefila branku. Hrála se vyrovnaná partie a vedení se ujali domácí, když Bartoš přelstil ofsajdovou past hostů, šel sám na brankáře, ale byl sražen hostujícím brankářem– k údivu všech však rozhodčí nezapískal – odražený míč se však dostal naštěstí pro domácí k volnému Martinákovi a ten střelou po zemi zaznamenal vedení. Ústí přidalo a hrálo na plné obrátky. Svou první šanci, když míč vypadl domácímu brankáři Zemanovi, neproměnili Zachař s Dostálem. Ve 41.minutě rozehrávali hosté trestný kop, míč Zeman neudržel a pro kanonýra Zachaře pak nebyl problém vyrovnat na 1 : 1. Nervózní závěr prvního poločasu se odehrál pod taktovkou hostů.
Druhý poločas začal pro domácí šokem, když v 50.minutě špatně odkopl míč domácí Karpíšek, k míči se dostal mladý Falta a ideálně přihrál / možná ofsajd/ Staňkovi a ten tvrdou křižní střelou překonal domácího brankáře a rázem to bylo 1 : 2.
Domácí se dostali do hlubokého útlumu a vše směřovalo k hladkému vítězství hostů. Proti však byli domácí útočníci. Martinák v 66.minutě vyhrál hlavičkový souboj, míč poslal před domácího Ivana Dostála a ten nezaváhal a angličanem vyrovnal na 2 : 2. Následně kopali domácí roh Dostál vyslal na hostující branku padáček a hostující brankář ho chytil až v brance.Pomezní rozhodčí praporkem signalizoval k radosti domácích gól. Po té následoval kontakt domácího Karpíška s brankářem hostů a k údivu všech hlavní rozhodčí branku neuznal a kopal se trestný  kop proti domácím. Protesty domácích byly marné.Hosté pak zahrozili  v 70. minutě, kdy se po chybě domácí obrany ocitli sám před Zeman hostující Marek, střílel však nad.Další rozruch přinesla 80.minuta, kdy po pravé straně unikl Dostál, ideálně odcentroval, Martinák rybičkou vsítil krásný gól, ale……. praporek na hoře a prý ofsajd. Zajímavé že? Je to však sport a i rozhodčí je jen člověk domácí pokračovali v boji, v 84. minutě unikl Martinák nepodařilo se mu však již přesně zakončit. Do konce utkání se mužstva k dalším šancím nedostala.
Utkání skončilo asi spravedlivou remízou, i když domácí budou dlouho vzpomínat na pana rozhodčího Odehnala a Schejbala.