áčko: Libchavy - Sebranice 3:3
Vydáno dne 26. 05. 2008 (525 přečtení)

Libchavy : Zeman – Borovička,Karpíšek,Vinzenz,Hoffman / 22. Vavřín / – Vídeňský D., Bartoš,  Kopfštein, Martinec / 70. Čermák/  -  Martinák, Dostál
Sebranice: Schuch – Klusoň, Nezbeda, Chadima, Pakosta, - Kalánek, Horníček Jan, Haupt, Hurych / 83. Kárský/ - Horníček Zdeněk / 18. Macek /, Knap

Rozhodčí: Kamenický Dušan, AR 1: Filip Jan, AR 2: Čech Karel, Delegát: Vrba Zdeněk
Diváků: 120
Střelci: Martinák, Dostál 2  – Knap 2, Horníček Zdeněk
Nahrávky: Kopfštein, Vídeňský – Knap
ŽK: 2 : 3 Bartoš, Borovička – Nezbeda, Knap, Horníček Jan

Kdo přišel později přišel o 4 branky. Ve 13.minutě to bylo totiž již 2:2.
Nejprve vyrobil v 5.minutě chybu domácí brankář Zeman a hostující Knap s přehledem získal vedení pro hosty 0:1, odpověď přišla v 6. minutě, když Kopfštein vysunul Martináka a ten vyrovnal na 1:1. Ve 13.minutě tvrdě vystřelil hostující Knap, jeho střelu Zeman vyrazil a domácí obrana jen přihlížela jak Horníček Zdeněk zavěsil 1 : 2. Hned s rozehrávky  Bartoš  přihrál Vídeňskému a ten Dostálovi, který tvrdou střelou prostřelil hostujícího brankáře a vyrovnal na 2 : 2. Hrála se vyrovnaná partie, domácí byli zbytečně nervózní a jejich výkon absolutně nenavázal na předcházející jarní vystoupení.Byla to nepochopitelná křeč. Hosté  hráli s chutí s vědomím, že každý bod z Libchav jim pomůže v záchraně. Další zajímavostí bylo, že se již v 18. a 22. minutě pro zranění střídalo na obou stranách. Poločas se dohrál bez větších šancí.
Ani domluva v kabině domácím nepomohla a hned v 50.minutě nabídla domácí obrana gól pro hosty. Dlouhý výkop brankáře Schucha domácí neodvrátili, pro míč si šel Zeman, který křikl mám, toto však podcenil domácí Martinec a hlavou ho přehodil a přihrál tak hostujícímu Knapovi, který střílel do prázdné branky.  Na tento gól již nepřišla okamžitá odpověď. Na vyrovnání si museli počkat do 60.minuty, kdy nejlepší hráč domácích Ivan Dostál zahrával přímý kop z pravé strany a nedal hostujícímu brankáři sebemenší šanci – gól „borec na konec“.
Po té se obě strany snažili strhnout vítězství na svou stranu, banka již nepadla a zápas skončil asi spravedlivou remízou.
Na okraj:
1.Obě mužstva byli udiveni pohybem / spíše tedy nepohybem / mladého rozhodčího Kamenického, který během zápasu pouze chodil kolem středového kruhu, z čehož pochopitelně pramenily chyby na obou stranách. Jeho „pohyb“ by slušel spíše 4.třídě okresu.
2. Nestárnoucí Ivan Dostál ukázal všem mladším kolegům, jak je nutné bojovat i když se mužstvu nedaří

A v neděli na derby do Sloupnice, snad se podaří na Sebranice rychle zapomenout.