áčko: Sloupnice - Libchavy 1:2
Vydáno dne 02. 06. 2008 (498 přečtení)

Sloupnice: Kuta – Kupka, Kodytek, Motyčka, Mansfeld – Eliáš / 50.Šplíchal/, Wasserbauer /62. Černý/, Vondra, Rada – Smola, Laštovka
Libchavy: Zeman – Borovička,Vídeňský Pavel,Vinzenz, Vavřín  – Vídeňský Daniel,  Bartoš,Kopfštein, Martinec / 83.Mička Pavel/  -  Martinák / 88. Koupil/, Dostál

Rozhodčí: Řehák Tomáš,AR 1: Blasche Michal,AR 2: Gála Jaroslav,Delegát: Kristek Josef
Střelci:Smola –  Kopfštein , Martinák
Nahrávky:  Borovička, Vídeňský Daniel, Dostál
ŽK: 2 : 2 Vondra, Mansfeld – Bartoš, Vídeňský Pavel
Diváků : 150

Domácí v tomto utkání chtěli vyhrát, protože závěr soutěže bude z hlediska sestupu i postupu velice zajímavý, a oni se slabšími výkony na jaře nebezpečně přiblížili sestupovým vodám, hlavně po vítězství Sebranic nad Svitavami. Utkání však nezačali náporem, tak jak jsme očekávali. První střelu na branku vyslal náš Ivan Dostál v 6.minutě a brankář Kuta ji vyrazil na roh. První obrovsku šanci však měli domácí, když v 7.minutě po chybě obrany unikl domácí Vondra, postupoval sám z levé strany na Zemana, jeho střela však skončila vedle naši branky. My jsme odpověděli stejnou mincí a s jasné šanci se hned v následující minutě po kombinaci ocitl Kopfštein, jeho umístěná střela šla však také vedle. Po té se hrála vyrovnaná partie s tvrdou střelou Kopfšteina ve 30.minutě, kterou domácí brankář vyrazil na roh. Závěr poločasu patřil libchavským, když po sérii rohových kopů zaznamenal svou příležitost i Radko Borovička, když jeho střelu opět vyrazil domácí brankář a jeho druhá střela šla mimo branky.
Druhý poločas začal šancí domácích, když v 52.minutě sehráli velice pohlednou akci Laštovka s Radou, Radova střela šla však vedle. V 54.minutě vyzráli naši hráči na ofsajdovou past domácí obrany, Borovička na dvakrát vybojoval míč, poslal ho na Dandu Vídeňského, který jedním dotekem prodloužil na Milana Kopfšteina a ten prakticky z půlky hřiště šel sám na brankáře Kutu. Milan nezaváhal a zkušeně podél brankáře zaznamenal naše vedení 0 : 1. V 55.minutě opět tvrdě vystřelil Ivan Dostál, střela šla však těsně nad. V 60.minutě výkop Míry Zemana prodloužil s chutí hrající Ivan Dostál hlavou na Martináka, ten vyhrál svůj běžecký souboj s Motyčkou a opět podél brankáře zvýšil na 0 : 2. A viděli jsme Kubovo salto jak vystřižené ze žurnálu. Nebylo však dobojováno. Hned v následující minutě velice nebezpečně vystřelil domácí Smola, střela však šla nad Zemanovu branku. Po té zamotal hlavu domácí obraně Honza Bartoš, jeho střela však skončila opět v rohu. Blížil se závěr zápasu, domácí přeskupili řada, začali hrát na 3 útočníky a my jsme odvraceli s vypětím všech sil, někdy i za cenu faulů. Viditelně docházeli síly Pavlu Vídeňskému a i Honza Bartoš již hrál na kyslíkový dluh – projevil se na nich sobotní vítězný zápas B mužstva v Těchoníně, kde oba zaznamenali branky - . V 80.minutě bylo sníženo, když míč ve středu hřiště vybojoval domácí Smola a s 19 metrů přesnou střelou k tyči dal domácím naději – 1 : 2. Domácí pokračovali v náporu, naši hráči však obětavě bránili a úplný závěr jsme zkušeně odehráli na polovině domácích. Bylo dobojováno – poděkování realizačního týmu A mužstva patří všem hráčům a to i hráčům na lavičce – Mičkovi, Koupilovi a Filalovi, kteří pomohli mužstvu při absenci Karpíška, Hoffmana, Čermáka a Blažka s doplněním kádru na přijatelný počet.Po vítězném rituálu jsme však zažili něco co nemá obdoby. Byli jsme politi plným vědrem studené vody. Ještě že bylo teplo – největší zásah  dostala moje záda. Domácí fanoušci prostě neunesli porážku a domácí pořadatelé toto absolutně nezvládli a jen nečinně přihlíželi. Domácí „hasič“ si přeci vodu nepřinesl z domu, ale v klidu si ji natočil ve sprchách domácího týmu. Prostě „sloupenská“ ostuda. A my jdeme dál…. čeká nás Pomezí.