áčko: Libchavy - D.Újezd B 0:5
Vydáno dne 15. 06. 2008 (501 přečtení)

Libchavy : Zeman - Borovička,Karpíšek,Vinzenz, Vavřín / 79. Blažek / - Vídeňský D. / 59. Motl /, Bartoš,  Kopfštein, Martinec / 54. Hoffman /  -  Martinák, Dostál
D.Újezd B: Klusot - Žďára , Samek, Nádvorník, Šplíchal - Albert /83. Veselý /, Fulík, Voskem, Pachta - Částek Jan /85. Doubek/, Betlach / 81. Částek Michal /

Rozhodčí: Machala Jaroslav,AR 1:Fibiger Lukáš,AR 2:Pagáč Jaroslav. Delegát: Kristek Josef
Střelci: Částek Jan 2, Betlach, Fulík, Částek Michal
ŽK: 3 : 4 ,Martinák, Vinzenz, Hoffman - Částek Jan, Fulík, Betlach, Pachta
Rohy: 3 : 2
Nejlepší hráči: Vinzenz - Fulík

Tak těžko se mi referát ještě nepsal a vlastně si ani nepamatuji za svůj fotbalový život, že by naše mužstvo A doma prohrálo tak vysokým rozdílem. Bylo ideální fotbalové počasí, skvělý trávník a to vše orámováno nástupem přípravky společně s hráči a exhibicí přípravky v přestávce utkání.
Vlastní zápas domácí začali sebevědomě, hráli pohledný kombinační fotbal. Vše však skončilo ve 20. minutě, kdy již prohrávali 0:2. Nejprve v 15. minutě zbytečně ztratil míč Bartoš a hostující Částek Jan nezaváhal a bylo to 0 :1. Ve 20.minutě pak nesmyslně chyboval domácí stoper Karpíšek, když svou rozehrávku poslal na kopačky Betlacha a ten tvrdou střelou prostřelil Zemana. Po té se na  domácí kopačky přenesla nervozita, hrálo se po vápna a ani jedno mužstvo si nevytvořilo větší šanci. Za zmínku stojí pouze pěkná střela hostujícího Fulíka v 36. minutě, kterou však zneškodnil domácí Zeman. Samkův přímý kop z 19.metrů v závěru poločasu šel těsně mimo.  Po přestávce, kterou vyplnila ukázka našich nejmenších fotbalistů a fotbalistek / což byl jediný světlý okamžik libchavského fotbalu tuto sobotu/ jsme očekávali změnu. Hřebík do rakve našeho mužstva přinesla 50. minuta, kdy jsme chybně rozehráli svůj rohový kop, hosté šli do rychlého protiútoku, rozhodčí Pagáč přehlédl metrový ofsajd Fulína, který po svém sólu překonal našeho Zemana a bylo to 0:3. A aby toho nebylo málo tak v 67. minutě zaznamenal Částek Jan svůj druhý gól a to přímo z rohu. Domácí využili všech možností ve střídání, gól však nevsítili a v 85. minutě střídající Částek Michal zaznamenal pátou branku hostí……
Toto utkání jsme absolutně nezvládli, pokazili jsme si renomé u domácích diváků - je zapomenuto úspěšné letošní jaro, kdy jsme prohráli pouze v Zámrsku /po dobré výkonu/. Někteří hráči si musejí uvědomit, že na utkání se nedá připravovat na Habřině, že i tým ze spodu tabulky umí hrát fotbal.
Nevím, jak celou situaci řešit, jak se omluvit divákům, funkcionářům a sponzorům, zvláště nyní, kdy je na vzestupu náš mládežnický fotbal - mladší přípravka - letošní přeborník okresu, starší přípravka letos na 2.místě v okrese / navíc hraje i krajský přebor/.
Prostě život jde dál a takové výsledky se prostě stanou a třeba i ve vyšších soutěžích, musíme se dívat dopředu - čekají nás příští neděli Svitavy a pak brigády - od pondělí 23.6. až do čtvrtka 26.6. vždy od 15.00 hodin. A zde jsou možnosti jak můžeme trošku napravit své sobotní selhání. Na pomoc zvu i všechny fandy a příznivce oddílu, u když chápu jejich momentální rozladěnost.
Pokud vše dobře dopadne - myslím tím Svitavy a brigády - pak se sejdeme všichni samozřejmě včetně všech příznivců v pátek 27.6. na myslivecké chatě, kde si u prasátka můžeme ještě vše rozebrat / myslím tím nejen tuto sobotu, ale celé jaro/.
Fotbal děláme pro zábavu, a proto se nesnižujme ke sprostým urážkám, který je nucen zaznamenávat můj telefon…Přednější je přeci zdraví a životní pohoda….