Sloupnice: Mikulecký  – Kodytek, Mansfeld, Motyčka, Eliáš – Kupka, Smola / 87.Černý/, Wasserbauer / 70. Štarman/, Bednář – Vondra / Dostál Ondřej/, Holec
Libchavy: Kollert – Vavřín, Vinzenz, Felgr, Hoffman / 62.Blažek/ – Šťovíček, Bartoš,  Dostál Jan, Martinec  -  Dostál Ivan, Karpíšek / 88.Čermák Roman/

Rozhodčí: ing.Sliž Emil, AR 1: Neubauer Stanislav, AR 2: Kolbaba Pavel
Střelci: Smola, Kodytek – Hoffman, Bartoš, Nahrávky: Dostál Jan
ŽK: 1 : 5  - Kodytek –  Hoffman, Vavřín, Karpíšek, Dostál Ivan, Dostál Jan ČK: 1 : 0  -  Bednář
Diváků: 200

Bohatá libchavská fotbalová sobota byla zakončena utkáním ve Sloupnici. Před tímto utkáním byl k vidění velice pěkný žákovský turnaj mladších žáků – ročník 1996 a mladší, kteří již hráli na celém hřišti. Přítomní diváci viděli výborné výkony a velice pohlednou hru a to především mužstva Náchoda. Na hřišti jsme viděli postupně hráče z Rychnova nad Kněžnou, Letohradu, Ústí nad Orlicí, České Třebové a již zmiňovaného Náchoda. Vítězem celého turnaje se stalo mužstvo Náchoda, které ve finále porazilo Letohrad 4 : 0. Chtěl bych i poděkovat kolegům, kteří pomáhali s turnajem a zajistili bezchybný chod celého dne. Konkrétně jde o  Vlastu Moravce, Milana Kopfšteina st., Leoše Kaplana, Richarda Prášila, Jardu Vítka a Vláďu Pražáka. O stravování se vzorně postaral kiosek manželů Žídkových a oběd zajistil Milan Veselý ve školní jídelně za pomoci paní Pinkavové, Snítilové a Musilové.
Uspořádáním tohoto turnaje jsme o sobě dali vědět tím nejlepším způsobem.
A nyní již k utkání. V přípravě jsme sehráli pouze jediné utkání a to ještě v neúplné sestavě, kdy jsme v Častolovicích prohráli 2 : 4. V sestavě došlo i k několika vynuceným změnám a mužstvo se na hřišti takto složené vidělo úplně poprvé. Jakub Martinák odešel na půlroční hostování do Ústí nad Orlicí za něhož přišel hráč Dostál Jan. Dlouhodobě je zraněn Danda Videňský, nemocný je Borovičko Radko a na dovolené byl Kopfštein Milan. Na hřišti se po zranění objevil Šťovíček Michal. Na hřiště z naší strany vyběhlo mužstvo mladíků doplněných zkušenými Kollertem Tomášem v brance a Dostálem Ivanem v útoku. Domácí začali náporem , vytvořili si i šance. Branku jsme však vsítili my, když ve 27.minutě zahrával přímý kop prakticky z poloviny hřiště Dasty Hoffman a vítr zanesl míč až do branky a vedli jsme 1 : 0. Po té opět útočili domácí ovšem bez většího tlaku. Rozruch přinesla 35.minuta, kdy  fauloval našeho Vinzenze  tvrdě zezadu domácí Bednář a za tento likvidační zákrok byl vyloučen. Převahu jsme využili v 41. minutě kdy unikl Jan Dostál, přihrál před branku, kde předvedl minelu domácí Mansfeld a Bartoš si narazil o břevno a na podruhé zvýšil naše vedení na 2 : 0. Přestávku zvládli daleko lépe domácí, naši borci nastoupili na druhou půlku v nedbalkách, domácí zapli na plný plyn, domácí Vondra byl k neudržení, my jsme bránili pouze za cenu faulů, dostávali žluté karty a domácí stříleli góly. V 47. minutě měl však superšanci náš Ivan Dostál, když všem unikl, ale dal vedle. Ve 49. však unikl Vondra a jeho akci dokončil křižnou střelou domácí Smola a snížil na 2 : 1. V 60. minutě již bylo vyrovnáno, když se hlavou trefil Kodytek. Domácí se vydali se všech sil a obě mužstva byla na konec spokojena s remízou.
Před zápasem bychom ji brali, ale vést 2:0 a hrát proti 10, to jsme určitě měli zvládnout. Příští týden jedeme totiž do Poličky, kde to nebude vůbec jednoduché.