áčko: Libchavy - Morašice 4:2 /0:1/
Vydáno dne 06. 10. 2008 (809 přečtení)

Libchavy: Zeman – Borovička, Vinzenz, Karpíšek, Hoffman - Šťovíček / 55.Kozel /, Bartoš, Stejskal / 88.Pánik Petr /, Dostál Jan – Kopfštein, Čermák Zdeněk
Morašice: Lněnička – Kanylka, Kopecký, Štancl Václav, Válek – Jokeš, Kuta Petr / 75.Štěpán /, Chmelík, Štancl Martin – Coufal / 68. Vomočil /, Burián

Rozhodčí: Preclík Martin, AR 1: Čad Jiří, AR 2: Chvojka Jaroslav, Delegát: Smejkal Zdeněk
Střelci: Kopfštein 2 / 1 – PK /, Dostál Jan, vlastní – Štancl Martin, Kuta Petr
Nahrávky: Bartoš 2,Vinzenz, Kozel
ŽK: 2 : 2  -  Stejskal, Hoffman – Kuta, Burián

Po špatném výkonu v České Třebové si chtěli domácí spravit chuť. Do Libchav přijel třetí tým tabulky z nejmenším počtem obdržených branek v celé soutěži – dosud Morašice obdrželi 5 branek. V prvním poločase měli mírnou převahu domácí, střely jejich hráčů však končily mimo branky nebo je chytal vynikající brankář hostů Lněnička. Hosté hrozili ze standardních situací. Již se zdálo, že poločas bude ukončen za stavu 0 : 0, proti však byli hosté. V 42.minutě domácí ve středu hřiště zbytečně ztratili míč, ten získal Kuta, ideálně uvolnil Martina Štancla, ten z úhlu vystřelil, domácí brankář Zeman tuto střelu podcenil a míč mu vypadl z rukavic za brankovou čáru a hosté se ujali vedení. Svůj náskok mohli zvýšit v 45.minutě, kdy vystřelil Kuta a slunkem oslněný Zeman míč vyrazil nad břevno s vypětím všech svých sil. Domácí byli rádi, že poločas byl ukončen.
Druhý poločas začal náporem domácích. V 51. zahrával trestný kop domácí Hoffman, odražený míč se dostal k domácímu Čermákovi, ten ho prakticky nepovedeným odkopem daroval hostům a ti zakončili rychlý protiútok střelou Kuty, kterou tečoval domácí Stejskal a ta měla tak usnadněnou cestu do domácí sítě a bylo to 0 : 2. V té chvíli klesly akcie domácích tak jako na „newyorské burze“.
Domácí vystřídali na hřiště přišel zkušený Vlastik Kozel, do útoku se posunul Kuba Vinzenz a své ovoce tyto změny přinesly již v 60.minutě, kdy si Vinzenz narazil míč s Bartošem, tvrdě vystřelil, hostující brankář míč vyrazil před Kopfšteina a ten se nemýlil a snížil na 1 : 2. Domácí začali dostávat hosty pod tlak, který vyústil v 76.minutě ve faul na Bartoše v pokutovém uzemí, míč si postavil Milan Kopfštein a penalty nedal hostujícímu Lněničkovi šanci a bylo to 2 : 2. Tlak pokračoval v 85. minutě pak padla nejhezčí branka utkání, když z prava unikl Bartoš, míč odcentroval přesně na hlavu Honzy Dostála a ten prudkou hlavičkou z výskoku překonal hostujícího brankáře – prostě paráda. Hosté utrpěli šok. Do 60.minuty vedli 2 : 0 a teď tohle. Jejich nepovedený závěr vyvrcholil v 90.minutě, kdy po pravé straně unikl Kozel odcentroval a hostující Válek „perfektní“ střelou do šibenice překonal svého brankáře a stanovil tak výsledek na 4 : 2 pro domácí.
Domácí hráče postavila na nohy branky z 60.minuty a pak to byla jízda. Dočkáme se někdy takového výkonu po celé utkání ?