áčko: Svitavy B - Libchavy 2:2
Vydáno dne 13. 10. 2008 (402 přečtení)

Svitavy: Škorpil – Křížek, Brandejs, Horský, Bednář – Košín, Uhlíř /28.Skalický/, Jukl /85. Žitňák/, Urban – Stenzl, Jiroušek
Libchavy: Zeman – Vavřín, Vinzenz, Karpíšek, Hoffman / 46.Martinec/  –  Šťovíček / 88.Čermák Z./, Bartoš, Stejskal, Dostál Jan,  -  Kopfštein, Felgr / 80.Vídeňský Daniel /

Rozhodčí: Bartůněk Josef, AR 1: Dvořák Zdeněk, AR 2: Ille Viktor, Delegát: Kristek Josef
Střelci: Jiroušek, Brandejs /PK/ - Martinec M., Felgr Petr
Nahrávky: Vavřín, Šťovíček, Martinec
ŽK: 2 : 5  -  Košín, Jiroušek – Vavřín, Bartoš, Felgr, Dostál, Vinzenz
Diváků: 100

Tento příspěvek musím psát až dva dny po zápase, kdy z člověka vyjde vztek a bezmocnost po křivdě, kterou páší beztrestně páni rozhodčí za mohutné podpory pánů delegátů….a je jedno jestli nechtěně či cíleně……
Začnu nezvykle koncem. Vedeme 2 : 1, běží druhá minuta nastavení, do našeho vápna letí dlouhý balón, na který jdou dva hráči: domácí útočník a náš Honza Dostál, vše se odehrává u postraní čáry v pokutovém území, domácí hráč padá, míč končí za postranní čárou, hlavní rozhodčí ukazuje na roh, domácí hráči ho chtějí zahrát, domácí diváci se však dožadují penalty, což vyslyší pomezní rozhodčí Ille volá si k sobě hlavního rozhodčího, něco mu pošeptá a je z toho penalta. Domácí střelec na dvakrát dosahuje vyrovnání. A teď trochu historie, tito rozhodčí pískají  většinou na Svitavsku, nás pískali letos v Jevíčku, kde si též vymysleli penaltu a již na začátku utkání jsme čekali opět nějakou kulišárnu. A ona přišla. Jinak v prvním poločase bylo vše v pořádku, až na 19.minutu, kdy domácí obránce v pokutovém území nasadil tvrdý šlapák našemu Felgrovi, píšťalka  však mlčí. Delegát utkání pan Kristek vysvětluje, „to se přece v pokutovém území nepíská“. Takže hurá – můžou se lámat nohy. K obratu v rozhodování nastalo, kdy jsme se ujali vedení. Delegát nás kárá za hlasité protesty z lavičky a dává nám za vzor domácí lavičku. Ano měl pravdu, ale těžko se udržíte, když pomezní Dvořák před vašima očima obrátí aut, když posledních 15. minut je pískán každý kontakt hráčů jako faul našeho hráče a je zahrávána standardní situace proti našemu mužstvu – a já jsem je počítal – bylo jich 11. Prostě vše bylo uděláno pro vyrovnání. Pak se pan delegát a rozhodčí diví, že po zápase propuknou emoce. Domácí funkcionáři se obhajují,“ když jedeme ven tak nás tam taky zaříznou“. V Libchavách, ale určitě ne, tam rozhodčí jezdí z nechutí a víte proč? U nás prostě „kapříky nedostanou“.
A nyní k utkání. První poločas z naší strany špatný, ve 43.minutě se nedohodli Bobeš Vavřín a David Karpíšek, došlo k zaváhání a ani vyběhnutý Míra Zeman nezabránil vstřelení branky a prohrávali jsme 1 : 0. Do druhého poločasu zraněného Hoffmana vystřídal Míša Martinec a jemu se povedlo obrátit vývoj zápasu. Nejprve v 50. minutě Bobeš Vavřín ideálně uvolnil Michala Šťovíčka, ten z úhlu prudce vystřelil, míč vypadl brankáři Škorpilovi z ruky a Michal Martinec vyrovnal. V 53.minutě po levé straně unikl Michal Martinec, míč předložil před Petra Felgra a ten strhává vedení na naši stranu. Po té máme další šance, ale bohužel je nevyužíváme a to se nám stává osudným a zbytečně jsme tedy přišli o dva body. Kdybychom vstřelili třetí gól, tak jsme asi vyhráli. No snad příště.Omluvám se za nezvyklý úvod, ale prostě jinak to nešlo.
Nyní nás čeká náročný konec podzimu, v sobotu přivítáme doma vedoucí tým soutěže Verměřovice, proti kterému ještě naše A mužstvo nehrálo.