Libchavy: Zeman – Borovička ,Vinzenz, Dostál Jan, Hoffman – Vavřín /46.Vídeňský D./, Bartoš, Stejskal, Martinec / 84. Čermák Z./ -  Kopfštein, Felgr / 60.Javůrek/
Pomezí : Pecina Jiří – Drobný , Coufal, Svoboda / 49.Češka/, Roušar Lukáš
/ 41. Mička/ - Roušar Michal, Jožák , Nekvinda, Červený – Pecina Petr / 70.Kotouček/, Nespěšný

Rozhodčí: Jadrný Tomáš, AR 1: Felkl Petr, AR 2: Laštovka Jaroslav
Střelci: Bartoš, Vídeňský D. – Pecina Petr
Nahrávky: Kopfštein, Hoffman
ŽK: 0 : 1  -  Nespěšný
Diváků: 100

A léta běží vážení….. Před utkání s prvním mužstvem tabulky, který měl před tímto zápasem jasný titul půlmistra, proběhla na našem hřišti mála slavnost. Popřáli jsme vše nejlepší a předali dárky Mirkovi Hrdinovi, který oslavil v říjnu pětapadesátku a říjnovým padesátníkům Pepovi Vavřínovi, Bedřichu Mužíkovi a Frantovi Sychrovi.
Mirek Hrdina dlouholetý hráč, kdy ještě před 4 lety hrál za naše B mužstvo a aktivní brigádník, Pepa Vavřín předseda TJ Sokol Libchavy, místostarosta obce, hráč, který hrál dlouhá léta v Ústí nad Orlicí a v našem oddíle, současně ještě hraje za starou gardu Ústí nad Orlicí. Má obrovský podíl na vybudování hřišť v naší obcí a musíme říci, že umělka je bomba, kterou nám mnozí závidí. Béďa Mužík od svých 17 let nastupoval do úctihodných 47 let v našich mužstvech A a B. Patří též k lidem, kteří mají velký podíl na zvelebování našeho areálu. Dnes hraje za starou gardu Ústí nad Orlicí. Posledním jubilantem je Franta Sychra, dlouholetý fotbalista našeho oddílu. Všem ještě jednou gratulujeme a děkujeme za poctivě odvedenou práci ve prospěch libchavského fotbalu.
A nyní již k sobotnímu fotbalu, který se odehrál za krásného podzimního počasí.
Hostující mužstvo začalo úžasně. Hned v počátku druhé minuty se Dasty Hoffman snažil vytěžit z odkopu autové vhazování nastřelením protihráče Jožáka, ten si však míč zpracoval přihrál před branku , kde se Petr Pecina nemýlil a zajistil hostům vedení 1 : 0. Naše mužstvo zaplo na plné obrátky a do 6. minuty jsme mohli výsledek otočit. Šance Milana Kopfšteina, Bobše Vavřína, Kuby Vinzenze a Honzy Dostála však brankou neskončily. Celý první poločas jsme byli lepší, ovšem vyrovnat se nám nepodařilo. Hosté hrozili z rychlých protiútoků, které mají perfektně nacvičené, jejich snaha však končila u našeho brankáře Míry Zemana, který se několikráte skutečně vyznamenal.
Druhý poločas začal našim náporem, hosté museli v 49.vystřídat, do té doby vynikající pilíř obrany, svého kapitána Svobodu, pro zranění. A vyrovnání přišlo ihned po vynucené změně, když v 52.minutě přihrával prudce zprava Míla Kopfštein, došlo k závaru, nastřelili jsme i tyč, míč se pak odrazil k Honzovi Bartošovi a ten konečně míč uklidil do hostující sítě a bylo
to 1 : 1.  Dále jsme hosty přehrávali, Honza Dostál nastřelil i břevno. Výpady hostů  likvidoval náš Zeman. Již se zdálo, že utkání skončí smírně, proti byl stejně jako v Újezdě Daniel Vídeňský. Jeho vítězné brance, která padla v 89.minutě utkání předcházel dle hostů sporný okamžik, kdy souboj Honzy Bartoše s hostujícím hráčem posoudil pomezní rozhodčí jako faul na našeho hráče / dle mého názoru přeci jen soupeř sáhl při souboji na Honzu dříve než Honza na něho /. Míč si postavil Dasty Hoffman a jeho točenou přihrávku do sítě umístil hlavou již zmiňovaný Danda Vídeňský a zajistil tak naše zasloužené vítězství.
O naší převaze svědčí i poměr rohových kopů v zápase, který byl 11 : 2. Utkání se hrálo i slušně, byla udělena pouze jedna žlutá karta, která padla až v 90.minutě a obdržel ji hostující Nespěšný. Při vyhlášení nejlepších hráčů utkání měli domácí ztíženou úlohu, neboť k vidění byli dva vynikající  výkony v řadách domácích a to Honzy Dostála a brankáře Míry Zemana. Na konec byl nejlepším hráčem vyhlášen Honza Dostál a u hostů Červený Jindřich. Míra Zeman snad příště.
A je konec podzimní části, čeká nás v sobotu 8.11.2008 od 8.00 hodin brigáda a v sobotu 15.11.2008 od 19.00 hodin ukončení sezóny hráčů A a B mužstva, všech trenérů a členů výboru oddílu u Džbánu.