áčko: Zámrsk - Libchavy 1:2
Vydáno dne 13. 04. 2009 (408 přečtení)

Zámrsk: Jadrný - Vácha, Volánek, Rajnoch, Lorenc - Matoušek, Páral, Jiráský, Fikejz - Peterka, Csernyanský / 75. Kaplan /
Libchavy: Kollert - Borovička / 46. Javůrek/,Vinzenz, Karpíšek, Hoffman - Koupil / 88.Kalousek Radek/ , Bartoš, Stejskal, Čermák Zdeněk -  Kopfštein, Felgr

Rozhodčí: Šťourač Vladimír, AR 1: Poláček Libor, AR 2: Zerzán Miloš, Delegát: Zbroj Vojtěch
Střelci: Fikej - Stejskal, Koupil
Nahrávky: Rajnoch - Felgr, Hoffman
ŽK: 1 : 3   - Vácha - Karpíšek, Stejskal, Hoffman
Diváků: 100

Do Zámrsku jsme jeli bez dvou hráčů základní sestavy z  minulého utkání /zranění Daniel Víděňský a Míša Martinec/. Od začátku utkání tak nastoupili Zdeněk Čermák a Láďa Koupil, na lavičku usedli zdecimovaný Michal Šťovíček / absolvoval fyzické testy - 100 dřepů atd. prostě policejní akademie/, Petr Javůrek po 4 trénincích a dorostenec Radek Kalousek. U domácích se na stopera postavil Petr Zvolánek /41 let/ a do středu zálohy Roman Páral / 45 let/. Na druhou stranu u domácích nastoupili 3 hráči dorosteneckého věku.
Na krásné zelené ploše začali domácí náporem, my jsme bránili od poloviny hřiště a spoléhali na brejky. Domácí se zastřelovali z dálky, zejména střeli Rajnocha budily hrůzu. Střely však létaly naštěstí vedle naší branky. Největší šance Peterkovi pak zlikvidoval vynikající Coli. Naše chvíle přišla v 35. minutě, kdy domácí rozehrávku napadli Míša Stejskal a Petr Felgr. Míč si na konec převzal  Míša Stejskal, utekl Zvolánkovi udělala kličku i domácímu brankáři a levou nohou zasunul do prázdné branky. Krásná fotbalová akce, kterou do konce dokáže dotáhnou jen skutečný fotbalista, což Míša v některých okamžicích opravdu je. Domácí si vynutili tlak, který jsme do konce poločasu přečkali.
V poločase došlo v našem týmu k nucenému střídání, když s horečkou hrajícího Radko Borovičku vystřídal Petr Javůrek, který zaujal místo v útoku a do obrany přešel Petr Felgr. A právě Petrovi se nepodařil odkop  v 48. minutě a po závaru před naší brankou dosáhli domácí branku, kterou viděl pouze pomezní rozhodčí Poláček. Podle našich hráčů i hráčů domácích míč celým objemem nepřekročil brankovou čáru. Bylo to však 1 : 1. Po té měli více ze hry  domácí, naši však čekali na další příležitost a ta přišla zhruba v 32.minutě druhého poločasu, kdy zleva odcentroval Dasty, zprava naběhl dobře hrající Láďa Koupil a nechytatelnou bombou z voleje zajistil našim barvám vedení a na konec i vítězství. Po té jsme měli několik výborných brankových příležitostí, které však vyústily pouze v nastřelením břevna domácí branky  Petem Javůrkem, který svou dravostí platil na domácí obranu. Poslední šanci domácích zlikvidoval skvělým obranným zásahem Petr Felgr, který tak odčinil svůj velký podíl na brance domácích.
Kaňkou na našem bojovném výkonu jsou však dvě zbytečné žluté karty Míši Stejskala a Davida Karpíška za protesty vůči rozhodčím. Vím, jsou to emoce, ale protesty si nic nepomůžeme a můžou nás někdy i oslabit.
V tomto utkání po dlouhé době vyhrálo "libchavské srdíčko". Každé utkání je prostě jiné, srdíčko by mělo však zůstat v našem týmu za každých okolností.
Nyní nás čekají dva velice těžké a důležité utkání na domácím hřišti, když ve středu od 17.00 hodin dohráváme odložené utkání proti Sloupnici a v sobotu, kdy přivítáme posílené mužstvo Jevíčka. Pokud budeme bojovat tak jako v Zámrsku a bude nám přát trochu štěstíčka tak můžeme uspět.