áčko: M.Třebová B - Libchavy 0:4
Vydáno dne 27. 04. 2009 (420 přečtení)

Moravská třebová B: Spáčil – Cink, Novotný, Miller, Prokop – Brachta, Kudýn / 78.Pařil/, Potáček, Skřebský – Kolář, Švanda
Libchavy: Zeman – Koupil /63.Čermák Z./, Felgr, Karpíšek, Pražek Břetislav – Vídeňský D., Bartoš, Paukert Tomáš, Stejskal / 88. Hoffman/, Kopfštein – Javůrek / 84. Martinec M./

Rozhodčí: Ille Viktor, AR 1: Zika Ondřej, AR 2: Vodák Roman, Delegát: Kristek Josef
Střelci: Javůrek, Stejskal, Vídeňský D., Martinec M.
Nahrávky: Pražák, Bartoš, Kopfštein
ŽK: 1 : 2  – Kudýn – Karpíšek, Javůrek
Diváků: 50
Po domácí prohře jsme do Třebové zajížděli s obavami. Naše neúspěchy se odrazily i na počtu fandů, kteří nás doprovázeli – byli to jen ti nejvěrnější. V sestavě nezůstal kámen na kameni a prakticky jen Honza Bartoš nastoupil na stejném místě v sestavě. Hráli jsme na jeden vysunutý hrot Pedrase a od začátku nastoupili Míra Zeman, Břéťa Pražák, Tomáš Paukert a Láďa Koupil. Na místě posledního se po delší době představil opět Petr Felgr. Tyto změny, které byly částečně i vynucené se ukázaly jako účinné a trenérské duo Havel, Čermák mohlo být i spokojeno s naším herním nasazením a potřebnou tvrdostí, kteří v dobrém slova smyslu prezentovali hlavně Petr Javůrek a Láďa Koupil. Začátek byl vyrovnaný, my jsme byli domácím borcům rovnocenným soupeřem. Zatrnulo nám ve 13.minutě, kdy Potáček zahrával trestný kop, který zakončoval Kudýn tvrdou hlavičkou, kterou však reflexivně vyrazil Míra Zeman. V 15.minutě udělala domácí obrana hrubou chybu, kterou zužitkoval Petr Javůrek a vedli jsme 1 : 0. Domácí přidali a opět se ke slovu dostal bývalý ligový fotbalista Potáček, když z trestného kopu nastřelil tyč naší branky. Následovaly naše šance, které jsme však nedokázali proměnit. Přečkali jsme i závěrečný tlak domácích v závěru prvního poločasu a do kabin jsme odcházeli spokojeni nejen výsledkem, ale i předvedenou hrou, kdy zaujal i nebojácný výkon mladého Tomáše Paukerta ve středu zálohy. Vykonával nenápadnou mravenčí práci a díky němu jsme měli konečně propojení mezi obrannou a útočnou fází.
Druhý poločas začal náporem domácích, my jsme hráli velice zodpovědně a čekali na chyby domácích. Při rychlém protiútoku byl faulován Petr Javůrek, míč si postavil Míša Stejskal a z přímého kopu nedal domácímu brankáři šanci. To běžela 64.minuta a my jsme již vedli 2 : 0. Pokračovali jsme v dobré obranné činnosti a přišla 78. minuta, která rozhodla o osudu zápasu. Břéťa hodil aut, tak jak v Libchavách umí jen on, Honza Bartoš míč skvěle zpracoval, přihrál pod sebe a  Danda Vídeňský zkušeně zavěsil 0 : 3. Třešničku na dortu přidala pak v 86.minutě dvojice Kopfštein - Martinec, kdy se Milan skvěle uvolnil, předložil míč před Michala a ten po dvou minutách na hřišti zvýšil na 0 : 4.
Co dodat. Skvělý kolektivní výkon, kdy všichni vydali ze sebe vše. Mimořádný výkon podal Petr Felgr a mně se líbil i výkon Míši Stejskala, který od lajny zásoboval naše hráče pasy, které přímo vybízeli k nutným sprintíkům. A že jich bylo….. Nechci však snižovat výkon ostatních našich hráčů, vzhledem k tomu, že všem kteří přišli na hřiště v našich dresech se zápas prostě povedl.
Sobotní zápas proti Vysokému Mýtu B odehrajeme asi ve Vysokém Mýtě, vzhledem k naší dosavadní bilanci - doma 3 zápasy = 0 bodů, venku 2 zápasy = 6 bodů.
Chlapci bylo to dobré, teď bychom tuto výhru měli potvrdit……..