áčko: Libchavy - Č.Třebová B 7:1
Vydáno dne 17. 05. 2009 (472 přečtení)

Libchavy: Kollert - Borovička ,Vinzenz, Karpíšek , Hoffman - Čermák, Kopfštein, Bartoš, Stejskal / 66. Vídeňský D./ - Martinec /70. Pražák B./ , Felgr / 50.Javůrek/,
Česká Třebová B: Homar - Lavička, Konečný, Gramlica, Šafář - Šmíd / 46. Adamec/, Kvapil, Grapl, Voleský - Hudač, Martinák

Rozhodčí: Knoll Luděk, AR 1: Schejbal Pavel, AR 2: Odehnal Zdeněk, Delegát: Kristek josef
Střelci: Stejskal 3 / 1 PK/, Kopfštein 2, Felgr, Martinec - Grepl
Nahrávky: Bartoš 2, Kopfštein, Felgr, Karpíšek, Martinec
ŽK: 2 : 2   - Karpíšek, Javůrek - Lavička, Hudač
Diváků: 80
Tak a jedna smutná série je za námi. Konečně jsme doma vyhráli. Začali jsme velmi dobře a hned v první minutě se do velké šance dostal Míša Martinec, ale neproměnil. Hosté se na naši půlku dostali až ve 4. minutě a hned v 5.minutě kopali penaltu, když v pokutovém území zahrál rukou David Karpíšek. Míč si postavil Jarmil Konečný, který v Libchavách odehrál na hostování několik sezón, a mířil vedle. Naše radost byla velká, kterou znásobil hned v 8.minutě Petr Felgr, který si po akci Milana Kopfšteina připravil míč na svou pravou a pěknou střelou překonal poprvé hostujícího brankáře. V 25. minutě si oba hráči vyměnili role, když zprava přesně odcentroval Petr a Milan z voleje zvýšil na 2 : 0. Naše dobrá hra pokračovala dále, v 27.minutě po průniku Petra Veltra vyhlavičkoval míč z prázdné branky Jarmil Konečný.  V 30.minutě Honza Bartoš vysunul Míšu Martince a ten se konečně trefil, když jesličkami zaznamenal třetí branku našeho mužstva. Pak přešla 38. minuta kdy se poprvé v utkání trefil Míša Stejskal, když zužitkoval přihrávku Davida Karpíška a zvýšil na 4 : 0. A minutu na to již bylo 5:0, když se krásně k tyči trefil z 22.metrů Milan Kopfštein. Hosté měli pouze jednu další šanci a to v 32.minutě, když z jasné pozice hlavičkoval Hudač ovšem mimo branku. Pro libchavské to byl poločas snů. Všichni jsme se však obávali druhého poločasu a naše obavy našli své opodstatnění. Naše hra začala postrádat pohyb a stala se křečovitou. Naštěstí soupeř byl bezzubý  a své si odchytal i náš Tomáš Kollert. V 60.minutě pak padla šestá branka, když se individuálně prosadil Míša Stejskal, který si pohrál s dvěma obránci pak udělal kličku i brankáři a střílel do prázdné branky. V 65. minutě byl pak sražen v pokutovém území Honza Bartoš a nařízenou penaltu pak proměnil a hatriku tak dosáhl Míša Stejskal 7 : 0. To již v Libhavách dlouho nebylo. Čestný úspěch hostí zaznamenal v 80.minutě Filip Grepl. Utkání se pak v klidu dohrálo.
Sponzorem utkání byla firma Suchomel /Čert/ - starožitný nábytek. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni za hosty Adamec David a za domácí pak zaslouženě hvězda utkání Michal Stejskal.
Konečně jsme zlomili černou můru domácích proher a hráčům za bojovnost a převedený výkon hlavně v prvním poločase patří velký dík. Tabulka je vyrovnaná a tyto body by nám měli pomoci dohrát soutěž v klidu a bez záchranářských starostí / nechci to však zakřiknout/.
V příštím týdnu jedeme na hřiště vedoucího týmu tabulky do Morašic. Tam bychom se měli pokusit prodloužit neporanitelnost na venkovních hřištích.