áčko: Libchavy - Svitavy B 3:2
Vydáno dne 31. 05. 2009 (416 přečtení)

Libchavy: Kollert - Borovička ,Vinzenz, Felgr , Hoffman - Čermák, Kopfštein, Bartoš, Stejskal  - Martinec /54.Javůrek, 61. Blažek/ , Koupil,
Svitavy B: Škorpil - Kyncl Ivo, Kabát , Uhlíř, Křížek - Urban, Jukl / 68.Žitnák/, Brandejs, Skalický / 80.Moravec/ - Stenzl, Zábrana

Rozhodčí: Svoboda Petr, AR 1: Šimek Zdeněk, AR 2: Sokol Miroslav, Delegát: Vrba Zdeněk
Střelci: Stejskal 2 , Hoffman - Zábrana, Jukl
Nahrávky:  Kopfštein, Bartoš
ŽK: 3 : 3   -  Javůrek, Borovička, Čermák Zdeněk,  - Brandejs, Uhlíř, Urban
ČK: 0 : 1  - 70.Urban
Diváků: 60

Před malou návštěvou jsme chtěli potvrdit vítězství, které jsme získali před 14 dni proti České Třebové. Na naše hřiště přijel posílený soupeř ze Svitav a úvod patřil našemu mužstvu. V 9.minutě tvrdě vystřelil Borovička, jeho střela šla těsně/10 cm/ kolem hostující tyčky. V 18.minutě vyhrál hlavičkový souboj Milan Kopfštein, míč se dostal k Míšovi Stejskalovi a ten chladnokrevně zavěsil a vedli jsme 1 : 0. Hosté působili fotbalově, ovšem bez zakončení. Během prvního poločasu prakticky neohrozili našeho Tomáše Kollerta. Druhou branku zaznamenal ve 26.minutě z trestného kopu Tomáš Hoffman, když brankáři ve výhledu bránil výborně Láda Koupil. Do konce poločasu se již podstatného na hřišti neudálo.

Přišel poločas a naše obavy co bude ve druhém díle tohoto utkání. A obavy se naplnily. Hned první střela hostů v 55.minutě, která mířila mezi tyče, skončila v síti, když zcela volný Zábrana přehodil našeho Tomáše Kollerta. A bylo to 2 : 1. Odpovědět se nám podařilo hned v 57.minutě, kdy podobným způsobem střelil gól náš nejlepší hráč tohoto utkání Míša Stejskal. Samostatnou kapitolou byl pobyt na hřišti Petra Javůrka, který na hřiště nastoupil v 53.minutě, v 55.minutě uviděl žlutou kartu a vzhledem k agresivitě jakou se prezentoval byl v 61.minutě vystřídán. Od této doby se na hřiště snesla nervozita, kterou zcela zbytečně odnesl hostující Urban, který musel po druhé žluté kartě v 70.minutě  předčasně do sprch. Hostům se podařilo v 65. minutě vsítil druhou branku. To ve vápně zcela netakticky fauloval hostujícího hráče Milan Kopfštein a penaltu bezpečně proměnil svitavský Jukl. V 67. minutě se vyznamenal hostující brankář, když vytlačil nad břevno prudkou Koupilovu hlavičku. Našim hráčům se podařilo výsledek udržet až do konce a po druhé v sezóně se nám podařilo vyhrát na domácím hřišti.

Sponzorem utkání byla firma Střešní systémy Romana Žďárského. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni: za domácí střelec dvou branek Míša Stejskal a u hostů brankář Škorpil Radek.

Příští týden zajíždíme do zahraničí, kde nás čekají Turci.

Věřím, že zopakujeme bojovný výkon z  venkovních hřišť a přivezeme ……………