áčko: Libchavy - D.Újezd B 03:1
Vydáno dne 15. 06. 2009 (472 přečtení)

Libchavy: Zeman – Koupil ,Vinzenz, Karpíšek , Hoffman – Čermák /83.Páník/, Kopfštein, Bartoš, Stejskal /89.Čada Tomáš/  – Felgr /88. Pražák B./, Blažek Jaroslav
Újezd: Klusoň – Doležal, Samek, Sedlický, Vomáčka Martin – Veselík /46.Kočava/, Kuta, Nádvorník, Částek – Vomáčka Jan, Kalánek /70.Štefl/

Rozhodčí: Blasche Michal, AR 1: Filip Jan, AR 2: Valenta Jan, Delegát: Smejkal Zdeněk
Střelci: Bartoš 2, Kopfštein – Veselík
Nahrávky: Stejskal 2, Kopfštein,
ŽK: 2 : 0   –  Zeman, Stejskal
Diváků:150

Toto utkání začalo slavnostně. Nástup mužstev připomínal Ligu mistrů, kdy s oběma mužstvy nastoupila naše fotbalová školka. Byly předány věcné ceny k významným životním jubileům: Františku Kulhavému 60 let a Vinzenzovi Langrovi 75 let.
Dále pan Koreček předal i pohár našim starším žákům pohár za vítězství v okresním přeboru a pan Šalda František starosta obce České Libchavy předal pohár našim mladším žákům, kteří se stali též okresními přeborníky.
Velice pěkný a emotivní začátek před početnou návštěvou.
A skvělé libchavské odpoledne pokračovalo též v zápase, když se již ve 3.minutě utkání domácí ujali vedení 1 : 0, když se přesně trefil Milan Kopfštein po ideální přihrávce Míši Stejskala. A v 8.minutě mohlo být rozhodnuto, když Milan Kopfštein nastřelil tyč újezdské branky. Hra byla ovšem vyrovnaná, neboť na naše hřiště zavítalo mužstvo, které hraje o záchranu a bylo posíleno několika hráči svého A mužstva. Svoji zkušenost uplatnili ve 24.minutě, kdy Pavel Kuta rozehrál velice nebezpečně přímý kop. Míra Zeman míč neudržel a pro Petra Veselíka nebyl problém vyrovnat. Závěr poločasu však patřil nám, když nejprve v 39. minutě se ocitl sám před brankářem Milan Kopfštein, ale jeho střela šla mimo. Ve 40. minutě Míša Stejskal ideálně uvolnil našeho Jardu Blažka, který však osamocený nastřelil pouze nohy brankáře hostí.
O přestávce se představila v exhibičním zápase naše školka, která zaujala velkým zápalem a dobře kopanými pokutovými kopy. Školička využila i pěknou návštěvu a získala od přítomných diváků více jak 6 tisíc korun na nákup nových dresů a dalších pomůcek. Všem, kteří přispěli moc děkujeme.
Druhý poločas začal šancí hostujícího Kalánka, který však střílel vedle. V 58.minutě se však poprvé v utkání prosadil domácí kapitán Honza Bartoš, když zužitkoval přihrávku Míši Stejskala a bylo to 2 : 1. Hosté se snažili vyrovnat, ale své šance neproměňovali a konečnou tečku výsledku 3 : 1 dal svou druhou brankou Honza Bartoš a to v 83. minutě, když zužitkoval přihrávku Milana Kopfšteina. Utkání se již dohrálo v poklidu, když jsme využili všech možností ke střídání. Hosté si tak zkomplikovali svou záchranu a my jsme proměnili vyhlášenou prémii – prase na rožnění a sud piva.
Sponzorem utkání byla Obec České Libchavy a věcné ceny kromě vylosovaných tří diváků obdrželi i nejlepší hráči: hostující Josef Samek a domácí kapitán a střelec dvou branek Honza Bartoš.
Příští týden nás čeká poslední zápas v Pomezí. V pondělí 22., úterý 23. a středu 24.6. se pak konají brigády na úpravu hřišť. Prosíme žáky, dorostence, muži A a B, funkcionáře a fanoušky o účast.
V pátek 26.6. se pak uskuteční „konec sezóny“ na myslivecké chatě od 17.hodin. Jsou zváni hráči A, B mužstva, Céčkaři, funkcionáři a věrní fanoušci.