áčko: Libchavy - Sloupnice 2:1
Vydáno dne 23. 08. 2009 (440 přečtení)

Libchavy: Kollert - Čermák Zdeněk,Hoffman, Borovička, Pražák Břetislav  -  Vídeňský D., Kopfštein, Stejskal, Koupil /47.Paukert Tomáš/   - Martinák, Blažek Jaroslav / 80.Javůrek/
Sloupnice: Mikulecký - Kupka, Kodytek, Jelínek, Šplíchal - Štarman / 50.Karlík/ , Černý, Wasserbauer, Eliáš - Bednář, Šmejdíř / 60.Čapek/

Rozhodčí: Vodrážka Dan, AR 1: Kamenický Dušan, AR 2: Pemlová Monika, Delegát: Vrba Zdeněk
Střelci: Borovička, Javůrek
Náhrávky: Stejskal, Martinák

ŽK: 3 : 3 Čermák Zdeněk, Borovička, Hoffman - Šmejdíř, Wasserbauer, Karlík
Diváků: 100

A byl tu první podzimní zápas na domácím hřišti. Naši bez Bartoše, Felgra, Karpíška, Vinzenze a Martince chtěli bojovat. Hosté měli hned v první minutě loženku, na štěstí pro nás však ji neproměnili. Je nutné konstatovat, že prvních 20. minut jsme se jen bránili a jen díky výborné hře domácích stoperů Hoffmana a Borovičky podpořené vynikajícím výkonem Tomáše Kollerta v naší brance jsme odolali a poločas byl ukončen za stavu 0:0. Po 20.minutě se hra vyrovnala, ale při hodnocení prvního poločasu je nutné konstatovat, že hosté byli lepší. Po přestávce došlo k vynuceným střídáním, domácí Paukert opět dokázal, že jeho místo je v A mužstvu a to uprostřed zálohy, Míša Stejskal se přesunul na "svůj" post, začala fungovat spolupráce Stejskal-Martinák a naši se začali osmělovat. Asi rozhodující moment nastal v 77.minutě, kdy se 4 hráči hostů řítili na Hoffmana a Kollerta, Hoffman za cenu žluté karty fauloval hostujícího Bednáře, rozhodčí k našemu štěstí neponechal hostům výhodu a kopal se pouze trestný kop. Hosté se oprávněně zlobili. Byla to jediná chyba /ovšem hrubá/ hlavního rozhodčího, který jinak zapadl do výborného výkonu celé trojice, kde prim hrála opět slečna Pemlová, která svým perfektním zjevem činí fotbal krásnější. Blížil se konec zápasu a všichni byli spokojeni s bodem. Proti však byla dvojice Stejskal-Martinák. Nejprve oba rozehráli v 84.minutě roh na krátko, po vzájemné výměně míče, Míša Stejskal krásným centrem našel Radka Borovičku a ten snad po deseti letech poctivých výkonech v našem dresu vsítil hlavou krásný gól 1 : 0. Hned v následující minutě centroval Kuba Martinák, svůj výskok uplatnil střídající Pedras Javůrek a bylo to 2 : 0. Hosté se nevzdali zatlačili nás k naší brance a odměnou jim byla branka v 88. minutě, kterou střelil taktéž střídající Čapek a snížil na konečných 2 : 1. Bylo to vydřené vítězství, ale naše sestava si ho zasloužila. Poznámka - Sloupnice je dobrá.