áčko: Ústí B - Libchavy 3:3
Vydáno dne 28. 09. 2009 (397 přečtení)

Ústí : Saňák - Felgr, Kopecký, Kaláb, Šebrle/ 58.Novák Jiří/ - Kříž, Horáček, Mačát / 49.Grunta/, Falta - Kukla /69.Ďuriš/, Zachař
Libchavy: Kollert - Borovička, Felgr, Karpíšek, Pražák Břetislav  -  Vídeňský D./ 80.Špína Václav/, Bartoš, Paukert / 62.Koupil/, Čermák Zdeněk   - Martinák / 88. Mička Pavel/, Martinec Michal

Rozhodčí: Pavlas Jiří, AR 1: Valenta Jan AR 2: Kabrda Miroslav, Delegát: Kabát Miroslav
Střelci: Bartoš, Martinec, Martinák
Náhrávky: Martinák, Bartoš 2, Paukert

ŽK: 1 : 1  Horáček - Martinák
Diváků: 100
Derby s Ústím se hrálo za krásného počasí a naše mužstvo  v Ústí vítal se svým typickým úsměvem Honza Krumer a již věděl, že se scházíme bez 4 hráčů základní sestavy - trest Kopfštein a Stejskal, Hoffman - avizovaná akce, Vinzenz - oslava zvládnuté zkoušky z dospělosti  - gratuluji.
Domácí nastoupili se 4 hráči širšího kádru A - mužstva - Křížem, Felgrem, Faltou a Kuklou a začali náporem. První šanci měl domácí kanonýr René Zachař v 9. minutě, kdy se mu míč v jasné tutovce nepodařilo zpracovat. Další šanci měl Fegr v 17.minutě, jehož střelu zlikvidoval náš Tomáš Kollert . Hra domácích našla odměnu ve 20.minutě, kdy po chybě ve středu hřiště se k míči dostal Falta a pěknou střelou nedal Kollertovi šanci a prohrávali jsme 1 : 0.  Ve 20.minutě podklouzl náš Petr Felgr, toho využil rychlík Kukla a bylo to 2 : 0 a naše akcie klesly na úroveň mrazu. Domácí se uklidnili, ale jejich klid byl až příliš velký, ve 41. minutě jsme podnikli rychlý protiútok: Martinák přihrál Bartošovi a ten vykřesal jiskřičku naděje a snížil na 2 : 1. Hned v následující minutě ve středu hřiště svým důrazem získal míč mladý Tomáš Paukert, ten se dostal k Honzovi Bartošovi a ten ideálně uvolnil Míšu Martince, který nedal domácímu Saňákovi šanci a vyrovnal na 2 : 2 - překvapivé. Přesto domácí mohli poločas vyhrát, Falta však z jasné pozice střílel vysoko nad naši branku. Poločas 2 : 2 to byl výborný náš počin.
Druhý poločas začali domácí náporem z branky jsme se však radovali my a to když v 54.minutě Bartoš vyslal do úniku Kubu Martináka a ten angličanem zajistil našemu mužstvu vedení 3 : 2. Domácí zapnuli na plné obrátky, svou převahu však mnohdy řešili ukvapenými střelami z dálky, které však míjeli branku našeho Colliho a pokud šli na něho,  vše s klidem vyřešil. Tomáš podal dobrý výkon, v 81. minutě ho však centr z pravé strany přelétl a René Zachař střílel do prázdné branky a vyrovnal na 3 : 3. Tlaku domácích jsme se ubránili a odvezli jsme si cenný bod, který jsme tvrdě vybojovali a domácí svou laxností po průběžném  vedení 2 : 0 ztratili. Naši borci konečně zabojovali a jen doufám, že nám bojovnost vydrží i na domácí zápas proti Králíkům v sobotu.