Mladší žáci - zápas v České Třebové
Vydáno dne 28. 09. 2009 (214 přečtení)

ČESKÁ TŘEBOVÁ  "B" - LIBCHAVY
1 : 1

V dalším kole soutěže jsme zajížděli k utkání do Rybníka, kde hrají svá utkání mladší žáci České Třebové "B".
Už před utkáním jsme věděli že utkání bude velmi vyrovnané a ukáže skutečnou sílu našeho mužstva. Obě mužstva dělil v tabulce pouze bod, navíc se náš soupeř posílil o dva hráče Třebovského áčka. K utkání jsme nastoupily oslabeni o marody R. Žídka a T. Horáčka, navíc J. Boštík musel odehrát celé utkání za starší žáky.
I přesto jsme začali dobře a úvod utkání patřil nám bohužel žádnou akci jsme nedotáhli do úspěšného konce. Šance jsme si vytvořili dvě ale Lukešovi chyběl k zakončení krok a Duškova střela našla náruč domácího brankáře. Naše akce šli hlavně přes Kováře a Duška. Od poloviny 1. půle začali otěže utkání přejímat domácí, když už se ale přes velmi dobře pracující naší obranu dostali k zakončení naráželi na fantasticky chytajícího P. Šťovíčka, ten vyřešil všechny ošemetné situace a nezaváhal ani když se na něho po fatální chybě Rejenta řítil uplně osamocený domácí útočník. Poločas 0:0
Druhá půle začala tak jak první skončila, naše obrana ale pracovala bezchybně. Hra se odehrávala hlavně ve středu hřiště, ale míč měli více domácí. Obrovské štěstí jsme měli ve 38´ po centru do našeho vápna nikým nehlídaný domácí hráč přestřelil ze dvou metrů prázdnou branku. O minutu později střela domácích skončila na tyči a jenom díky skvělému zásahu Šťovíčka platilo stále 0:0. Ve 45´ už se ale skore měnilo zaváhání D. Chládka, který pro stehy na čele nemohl hlavičkovat, domací křížnou střelou pod břevno potrestali. 45´ 1:0 pro domácí.  Naštěstí naši hráči nesložily zbraně a rozhodli se že se o výsledek ještě poperou. J. Boštík na kterém bylo vidět že toho už má tzv plné zuby našel zbytky sil a spolu s Kovářem  začali ovládat střed hřiště strhli i ostatní.  Naše akce začali být nebezpečnější a dočkali jsme se kýženého vyrovnání 51´ si M. Kovář rozpoměl naloňské zlaté časy a formu, prošel středem přes tři hráče z hranice vápna vystřelil, jeho ránu domácí brankář s námahou vyrazil, ale A. Felgr byl konečně tak kde má být a jeho dorážka srovnala skore. 51´ A. Felgr 1:1.   Pak se hra odehrávala především ve středu pole, ale obě mužstva si vytvořila nadějné příležitosti. V 55´ minutě byl na místě opět Šťovíček a o minutu později se domácí hodně zlobily, když míč v pokutovém uzemí nejspíše rukou zasáhl Petr. Posledních pět minut ale patřilo nám a domácí se bály o výsledek. V 58´ minutě byl v blízkosti pokutového území faulován Bočkoroš a po střele Boštíka chyběly k dorážce centimetry Felgrovi s Lukešem. 59´ stejně jako před našim golem Kovář obchází tři protihráče ale jeho střelu vyráří brankář na roh. Ten rozehraje Boštík, odražený míč napálil z jedné z velkého vápna Rejent ale trefil pouze domácího obránce míč se, ale k němu odrazil znovu k naší smule opět trefil domácího hráče a třetí jeho rána už se nevešla mezi tyče. Hned na to vnikl do vápna s míčem Dušek po souboji s obráncem upadl ale velice dobře pískající rozhodčí posoudil střet jako čistý.

Bod z utkání s kvalitním soupeřem je pro nás určitě zisk a z utkání mužeme odcházet se vztyčenou hlavou za předvedený výkon. Škoda snad jen nevyužitých šancí, ale remíza je spravedlivá pro obě mužstva. Je otázkou jak by se utkání vyvýjelo být v plné sestavě, navíc M. Šalda hrál se sebezapřením a na J. Boštíkovi bylo velmi vidět kolik sil ho stálo utkání za starší žáky.