áčko: Březová n.Sv. - Libchavy 3:1
Vydáno dne 25. 10. 2009 (440 přečtení)

Březová: Ehrenberger Josef- Bárta /56.Svoboda/, Jež /77.Ryšavý/, Rada,  - Prudil, Deutsch, Ehrenberger Radek,  Kučera, Šmerda - Bednář Aleš, Švec / Mikolín/
Libchavy: Kollert - Borovička,  Karpíšek / 56.Vídeňský/, Felgr, Pražák Břetislav  -  Čermák Zdeněk., Bartoš,  Kopfštein, Stejskal, - Martinák / 75. Hoffman/ , Blažek

Rozhodčí: Kříž Jindřich, AR 1: Fryš Milan AR 2: Halva Radek, Delegát: Šimek Zdeněk
Střelci: Bednář Aleš 2, Švec - Martinák
Náhrávky: Blažek

ŽK: 3 : 0 - Bárta, Deutsch, Ryšavý
Diváků: 100

K vedoucímu mužstvu soutěže jsme jeli po čtrnáctidenní pauze zaviněné počasím. Těchto čtrnáct dnů nám pomohlo. Jak jste si mohli všimnout hráli jsem po dlouhé době /ani si nepamatuji kdy naposled/ bez žlutých karet. Hráči se věnovali fotbalu a pokud nám stačili síly /Stejskal, Martinák, Blažek/ byli jsme poloprofesionálnímu domácímu celku důstojným soupeřem.
     V 10.minutě jsme se dokonce ujali vedení, kdy míč Kubovi Martinákovi šikovně přistrčil Jarda Blažek a ten prudkou křižnou střelou nedal domácímu brankáři šanci a vedli jsme 1:0. Domácí tlačili, ale my jsme podnikali rychlé protiútoky a jen naše zbrklost nám nedovolila zvýšit naše vedení, neboť několikrát jsme šli do přečíslení. V 23.minutě však nešťastně odkopl míč Milan Kopfštein a míč se odrazil k domácímu  hráči a ten vyrovnal. Celý zápas však dominoval jeden muž a to Aleš Bednář, bývalý ligový fotbalista / Hradec Králové, Bohemias Praha/, který se nedal odstavit od míče a navíc hrál velice kolektivně. Proti nám se pak prosadil dvakrát, když v 56.minutě tvrdou střelou překonal našeho Colliho a hned v 60.minutě pak skóroval hlavou a rozhodl tak zápas. Domácí se uklidnili, předváděli pěkný fotbal, my se pouze odpovědně bránili. Mohli jsme i snížit, když pěkně vystřelil Tomáš Hoffman, ale jeho střela zazvonila na domácí tyč.
V Březové jsme zanechali dobrý dojem a domácí se jen divili našemu postavení v tabulce. Zajímavostí jsou pak odměny domácích hráčů, kteří dle sdělení jednoho hráče jdou do tisíců měsíčně. Uvidíme jak dlouho to v Březové bude klapat.
Teď nás však musí zajímat naše postavení. Po výhře Sloupnice ve Verměřovicích nás čeká boj o šest bodů. Ve středu odložené utkání právě proti Verměřovicím a v sobotu pak proti Pomezí. Takže za týden uvidíme z jaké pozice se budeme na jaře zachraňovat. Pokud zopakujeme disciplinovaný výkon z Březové a pak při troše štěstí bychom neměli být bez šance.