áčko: Libchavy - Pomezí 2:2
Vydáno dne 02. 11. 2009 (403 přečtení)

Libchavy: Kollert – Borovička,  Karpíšek, Felgr, Pražák Břetislav  - Martinec Michal, Kopfštein, Stejskal  - Martinák , Blažek / 61.Čermák Zdeněk/
Pomezí: Pecina Jiří – Drobný, Svoboda, Červený, Roušar Michal / 80.Pecina Petr/– Roušar Lukáš /66.Mička Michal/, Šedý, Jožák, Kotouček – Coufal, Nespěšný

Rozhodčí: Klíma Miroslav, AR 1: Jadrný Tomáš AR 2: Sponner Ludvík, Delegát: Vrba Zdeněk
Střelci: Bartoš, Stejskal
Náhrávky: Karpíšek, Stejskal, Pražák

ŽK: 4 : 3 – Bartoš, Martinák 2, Kopfštein – Drobný, Jožák, Roušar
ČK: 61. Martinák – 68. Šedý
Diváků: 100

Za pěkného počasí se hrálo bojovné utkání. Průběh prvního poločasu byl vyrovnaný o čemž svědčilo i poločasové skóre 1 : 1. Vedení jsme se ujali my, když v 27.minutě z přímého kopu snad ze 30 metrů tvrdě vystřelil David Karpíšek, hostující brankář střelu jen vyrazil před Míšu Stejskala, který ideálně přihrál Bartošovi a ten nezaváhal – 1 : 0. Vyrovnáno však bylo již v 30.minutě. To byl odpískán faul domácímu obránci /což viděl jen rozhodčí Klíma/ na hranici velkého vápna. Míč si postavil hostující kapitán Svoboda a nedal domácímu brankáři Kollertovi šanci a bylo to 1 : 1.
Druhý poločas začali lépe hosté, když v 51.minutě po rychlém protiútoku zaznamenali vedoucí branku, když se přesně trefil Šedý. Po té se začalo vylučovat, když nejprve v 61.minutě musel opustit po druhé žluté kartě domácí Martinák a pak v 67.minutě Šedý, který dostal hned červenou za strčení do protihráče v přerušené hře. Po vyrovnání počtu hráčů na hřišti domácí ucítili šanci a v 76. minutě jsme vyrovnali, když přihrávku Břéti Pražáka zužitkoval Michal Stejskal a zajistil nám tak cenný bod proti velice dobrému soupeři. Vítězství nám mohl zajistit Zdenek Čermák, ale jeho prudká hlavička zazvonila je o tyč hostující branky. Na druhé straně nám bod zachránil Tomáš Kollert, když kryl několik samostatných nájezdů hostů. Po právu byl i vyhlášen nejlepším mužem zápasu.
Samostatnou kapitolou byl pak výkon hlavního rozhodčího Klímy. Dlouho jsme nehráli utkání pod řízením tak slabého rozhodčího, který poškozoval obě strany a pokazil nám všem /kdo má slabší nervičky/ příjemné fotbalové odpoledne.
Je za námi tedy podzim. Získali jsem pouhých 12 bodů a na jaře nás čeká boj o záchranu.
Musíme dobře zvládnout zimní přípravu a připravit se na boj. Je před námi prostě ještě 13 zápasů. Mnohé mohou napovědět již dva první jarní zápasy, neboť doma přivítáme Dolní Dobrouč a pak Českou Třebovou B, soupeře s podobným cílem – zachránit se.
Na konec – upozornění: příští sobotu je brigáda od 8.00 hodin – budeme oplocovat nové hřiště u myslivecké chaty.
Prosíme všechny kdo může – přijďte pomoci.