áčko: Sloupnice - Libchavy 0:1
Vydáno dne 12. 04. 2010 (453 přečtení)

Sloupnice: Kuta – Kupka, Wasserbauer, Mansfeld, Šplíchal Jan – Štarman, Motyčka, Černý, Eliáš / 80.Jelínek / – Šmejdíř /  80.Šimek Zdeněk/, Šplíchal Richard /59. Dostál /
Libchavy: ?

Rozhodčí: Horníček Evžen, AR 1: Šlor Robert AR 2: Seifert Daniel, Delegát: Šimek Zdeněk
Střelci: Blažek Jarda
Náhrávky: Čada Tomáš

ŽK: 1 : 2 – Motyčka – Martinák, Blažek
Diváků: 100

A navazuji na předešlý komentář: a zabojovali jsme a po dlouhé době vyhráli na hřišti soupeře.
Bez svého kapitána Davida Karpíška /nemoc/ jsme do Sloupnice přijeli bojovat. Došlo i ke změnám v rozestavení mužstva a jak se ukázalo – prospělo to. Střed hřiště z naší strany ovládl Míša Stejskal a vpředu operovali nebezpeční Míla Kopfštein a Kuba Martinák. První poločas začal náporem domácího mužstva, které podporoval vítr. My jsme začali opatrně, přišla však 12 minuta, kdy osud zápasu vzali do svých rukou naši mladíci. Tomáš Čada buď střílel anebo geniálně přihrál? Jardovi Blažkovi a ten do protipohybu domácího brankáře vsítil naši vedoucí branku 1 : 0.  Po té domácí zvýšili tlak a během prvního poločasu kopali 9 rohových kopů, ale náš Colli a obrana odolávala. Další šanci jsme pak měli v 25. minutě, kdy zaúřadovala opět dvojice Čada-Blažek, tentokrát však Čadovu střelu či přihrávku? Jarda nezachytil. A byl konec prvního poločasu. Již ve třetím utkání na jaře jsme po poločase vedli 1 : 0.
O přestávce následovala bojová porada s cílem neopakovat předešlé druhé poločasy.
A povedlo se. Po celý druhý poločas jsme měli převahu, kopali jsme 7 rohových kopů,  v zádech jsme měli vítr a přišly i šance. Samostatný únik Milana Kopfšteina, nastřelené břevno Kubou Martinákem a další a další šance. Tu největší měl 10 minut před koncem Jarda Blažek. Mansfeld podkopl ve velkém vápně Kubu Martináka a byla nařízená penalta. Zkušený brankář Kuta rozhodil před rozehráním pokutového kopu psychiku Jardy natolik, že míč z penalty skončil v brankářově náruči. Závěrečný nápor domácích jsme přečkali a zaslouženě zvítězili. Za bojovnost a nasazení je potřeba celé mužstvo pochválit.
Nyní by bylo skvělé toto vydřené vítězství potvrdit příští neděli proti Poličce.