áčko: Libchavy - Ústí n.O. B 0:5
Vydáno dne 18. 05. 2010 (459 přečtení)

Libchavy: Kollert 63. ČK / Pinkava/–  Koupil, Karpíšek, Vinzenz, Hoffman /63. Pinkava Martin/  -  Čermák Zdeněk / 56. Beneš / , Stejskal, Čada Tomáš, Blažek – Paukert Tomáš / 51.Felgr Petr/, Martinec Michal
Ústí nad Orlicí: Saňák – Felgr /65. Skalický/, Salinger / 80. Javůrek/, Šebrle, Kalousek – Bartakovič, Mačát, Dostál / 56. Procházka/, Grunta – Dušek, Zachař

Rozhodčí: Adamský Karel, AR 1: Kaplan Jiří  AR 2: Horníček Evžen, Delegát: Mergl Josef
Střelci: Zachař 2, Dušek, Bartakovič, Grunta
ĆK: 1 : 0 - 63. Kollert Tomáš
ŽK: 2 : 1 – Blažek, Stejskal - Grunta
Diváků: 100

Co napsat. Musím si přiznat, že toto utkání bylo pro mne šokem. Ne pro výsledek, ale způsobem rozhodování pana Adamského. Dějí se prostě věci, které sdělím až po zakončení této jarní sezóny, vzhledem k tomu, že dřívější zveřejnění by znamenalo jistý náš sestup a my ještě musíme bojovat. A začalo to již utkáním v Cerekvici. Aby nedošlo k mýlce – mužstvo Ústí nad Orlicí k našemu zápasu přistoupilo fér a v pohodě.
Nyní již k zápasu: Sestava se posílila o Míšu Stejskala, Kubu Vinzenze a Míšu Martince. Začali jsme dobře , ale vše skončilo ve 14. minutě, když po zbytečném rohovém kopu se prosadili hosté a ujali se vedení 0 : 1 hlavičkujicím Duškem. Hra byla vyrovnaná, ale větší šance si vytvářeli hosté, kteří využívali Mačáta a Dostála k mezihře, která nám prakticky chyběla. Největší šanci měl Zachař, ale náš Kollert ho vychytal.
Pře začátkem druhého poločasu jsme byli přesvědčeni, že se nám podaří alespoň vyrovnat. Rozhodnutí však přišlo v 63. minutě kdy náš brankář fauloval, když nedosáhl na míč hostujícího hráče. Byl nařízený pokutový kop o kterém nešlo diskutovat, přišlo též vyloučení našeho brankáře a to v souladu s přísnými pravidly a my šli do deseti. Co nás však zarazilo bylo posouzení tohoto faulu rozhodčím Adamovským do zápisu, kde napsal, že náš brankář fauloval bez úmyslu hrát míč. Kollert šel přeci po míči, který promáchl a pak srazil hráče. Nepomohla ani intervence delegáta utkání, který faul viděl stejně jako všichni ostatní. Pod pohrůžkou odebrání registračních průkazů musel náš kapitán zápis podepsat a náš brankář nám bude chybět tedy několik utkání, pokud disciplinární komise nepřihlédne k našemu vyjádření a stanovisku pana delegáta. Do branky se postavil brankář dorostu 16. letý Martin Pinkava a pokutový kop zahrával Grunta. Jeho střelu náš mladíček vyrazil na tyč, míč se odrazil do pole, kde naši hráči zaspali, a Bartakovič tak mohl napravit chybu svého spoluhráče a zvýšil na 0 : 2.
Další rozruch přinesla 71. minuta, kdy byl hostujícím brankářem sražen v pokutovém území náš Michal Martinec a pan Adamský tuto situaci posoudil jako faul našeho hráče. Vyvolal tak velkou nevoli fanoušků stojících 10 metrů od přestupku. No a pak přišel tragický závěr z naší strany. Nejprve se v 84. minutě prosadil René Zachař, v 86. hlavou Grunta a v 89. opět hlavou René Zachař.
O výkonu rozhodčího bude svědčit snad jeho hodnocení a poznámka: co jste panu Adamskému provedli?
Vítězství kluků z Ústí bylo zcela zasloužené a my jsme na ně prostě neměli.