Libchavy – Sruby 5:0 (3:0)

Libchavy  - Pinkava M. – Vaňous, Vítek, Peterka, Blažek - Král/60.Čeman/,Pinkava L.

/80.Růžek/, Kalousek, Kovář L.– Nemšák/70.Kalous/., Kovář J.

Střelci – Kovář J. 3, Vaňous, Král

V dalším kole jsme doma přivítali soupeře ze Srubů. Hned z počátku jsme opět hráli nepřesný fotbal. Šance střídala šanci a to na obou stranách. Ovšem po několika minutách se ve vápně hostí dostal míč až k Jiřímu Kovářovi a ten nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Dále pokračoval nepřesný fotbal až do 40. minuty kdy Pinkava Martin vyběhl a skočil pod nohy hostujícímu útočníkovi, byla to velmi diskutabilní situace, ale podle mého rozhodčí i přes rozčílení hostujícího trenéra penaltu dobře neodpískal. Hned vzápětí po rozehrání rohového  kopu přišel Kalouskův zákrok (který byl mimochodem asi 2 metry za vápnem) tentokrát rozhodčí na značku pokutového kopu již ukázal. Hostující hráč svou šanci zahodil, napálil pouze tyč. O dvě minuty později se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Standartní situaci z poloviny hřiště rozehrál Vítek a našel přesně před brankou stojícího Krále a ten z malého vápna bez problému proměnil. Snad ještě v té samé minutě opět Vítek přesným křižným balonem našel tentokrát Jirku Kováře a ten zvýšil na 3:0. V druhé půli se nám dařila kombinace hlavně na naší půlce, ale další gól ne a ne přidat. To až v 70. minutě když z 25 metrů vystřelil agilní bek Petr Vaňous.Střela se mu určitě nepovedla podle jeho představ. Vypadlo to, že gólman už míč drží, ale co se nestalo? Zřejmě náhlý poryv větru nebo snad zemětřesení na Floridě? Tuto záhadu již nerozluštíme. Hlavní je to, že míč skončil až v hostující brance. Hosté se dostávali do šancí jen minimálně. Na konečných 5:0 upravil před koncem Jiří Kovář, který utekl domácí obraně a osamocený gólman v brance neměl šanci. V dalším kole se na nás už jistě těší Žichlínek.

Autor: Jakub Vítek