Vydáno dne 19. 06. 2010 (176 přečtení)

UTKÁNÍ ROKU
„maminky/tatínkové“ – „kluci/holky“
4 : 7

Tak, jako loni, se na posledním jarním tréninku odehrál nejdůležitější zápas sezóny a to kluků/holek proti maminkám/tatínkům. Letos nám přálo počasí a tak pod modrým nebem nastoupilo k zápasu 42 dětí a 25 rodičů. Děti měli 4 týmy, starší přípravka, mladší přípravka A a B a školička. Každý tým odehrál 2 poločasy po 10 minutách.
Nejprve nastoupila mladší přípravka B na půlku hřiště, po nich áčko na velké hřiště, pak školička na půlku a starší přípravka na celé.
Kluci a holky hrály s takovým zápalem, že kdyby tak hrály celou sezónu, tak jsme všechno vyhráli. Maminky a tatínkové se snažily, ale každou chvíli bylo slyšet, …počkej na mě…, … jseš bez večeře…, .. ježiš, to máme přeběhnout celé hřiště?…proč tak rychle běhaj?… Ale na druhou stranu, trenéři před maminkami smekají a obdivují je, že bez jediného tréninku byly ochotny nastoupit proti svým ratolestem a i když sice prohráli, tak se ctí. Na závěr zápasu byl k vidění již tradiční libchavský totální fotbal, kdy, co má ruce, nohy a dres tak hraje. Takže nakonec hrálo 70 malých i velkých hráčů, včetně rozhodčích.
Každý tým si hlídal svoje výsledky, ale na závěr byl proveden součet s konečným skórem 7:4 pro děti. Branky dávali 2x Ondra Provazník a Marek Šrom, Filip Diblík, Kuba Prokop, Adam Felgr. Za maminky 2x Michala Vacková, Dana Misařová a Mirka Svatošová.
Následovalo ještě společné focení ale to se na nás už smála dozlatová ogrilovaná kuřecí stehýnka, která nám připravil nejlepší libchavský „grilovač“, Miloš Lukeš. Pak ještě rodiče poseděli, děti zase čutali na hřišti a tím pro nás skončila jarní sezóna.
Přejeme dětem hezké prázdniny, rodičům klidnou dovolenou a nám trenérům alespoň měsíc bez myšlenek na fotbal.