áčko: Svitavy B - Libchavy 1:2
Vydáno dne 25. 09. 2011 (579 přečtení)

Svitavy B: Uchytil – Kyncl, Klusák, Jukl, Škraňka / 86.Švec/ – Gregor, Uhlíř /65.Kabát/, Juřík, Procházka /76.Skalický/ - Frolo, Stenzl
Libchavy: Kollert Tomáš – Čermák Zdeněk, Lněnička Dušan, Dostál Jan, Lžíčař Petr – Bartakovič Ondřej / 85. Peterka Václav /, Jiroušek Martin, Kopfštein Milan, Ďuriš Daniel - Martinák Jakub /89. Hájek David/, 46.Blažek Jaroslav /64. Louda Vojtěch/

Rozhodčí: Pokorný Roman , AR 1: Andrle Tomáš,   AR 2: Nekvinda David, Delegát: Novotný Radek
Střelci: 55. Procházka – 65. Kopfštein, 73. Jiroušek /PK/
Nahrávky: x – Ďuriš, Martinák
ŽK: 3 : 3 – 70. Škraňka, 73. Kyncl, 82. Jukl – 78. Lžíčař, 80. Martinák, 81. Lněnička
Diváků: 120

A jeli jsme do Svitav, kde na nové umělé trávě domácí ještě neprohráli a my jeli bez několika hráčů – nemocných Míši Stejskala, Michala Beneše a Kuby Vinzenze, pracovně vzdáleného Davida Karpíška a Michala Martince, potrestaného Tomáše Paukerta.
Naštěstí máme v současnosti široký kádr hráčů, kteří dokázali chybějící hráče nahradit.
Utkání  začalo opatrně, ve 3. minutě první střelu na domácí branku vyslal Martin Jiroušek, kterou  jistě chytil mladý domácí brankář Uchytil. Domácí zahrozili v 16. minutě, kdy vstřelili i branku, která však nebyla pro ofsajd uznána.
21. minuta nám všem nahnala strach, po střetu s domácím útočníkem Frolem zůstal na umělé trávě ležet náš brankář Tomáš Kollert – diagnóza byla jasná – zlomený nos. Po ošetření Tomáš utkání hrdinně dochytal a až po té odjel do nemocnice v Ústí nad Orlicí. V utkání pak podal obdivuhodný výkon a hned v 37. minutě zabránil domácímu Stenzlovi ve vstřelení branky, který přesně hlavičkoval pod břevno a Tomáš míč vytlačil na roh. To byla i jediná větší šance v prvním poločase. Celkově lze hru v prvním poločase hodnotit jako vyrovnanou ovšem bez přesné střelby a větších šancí.
Vyrovnaná hra pokračovala i ve druhém poločase, první branka padla v 55. minutě, kdy Zdenda Čermák celkem zbytečně v souboji z domácími hráči ztratil míč na naši polovině, míče se zmocnil svitavský Procházka a tvrdou střelou překonal našeho Tomáše a my prohrávali 1 : 0.
 Náš trenér Roman Žďárský připravil střídání, do útoku přesunul do té doby nevýrazného Martina Jirouška. A vše vymyslel mistrně. Martin Jiroušek se z minuty na minutu stal naším nejlepším hráčem a s kapitánskou páskou na ruce dovedl mužstvo k obratu.
V 65. minutě po přiťuknutí míče od Dana Ďuriše vystřelil přízemní střelu Milan Kopfštein a to prošla až do domácí sítě a bylo vyrovnáno na 1 : 1.
Naše mužstvo ožilo, ucítilo svoji šanci a ta největší přišla v 73. minutě. To po levé straně unikl Kuba Martinák, v útoku ho doplnil Petr Lžíčař a na něho směřovala i Kubova přihrávka, která však skončila na ruce domácího Kyncla a rozhodčí nařídil pokutový kop v náš prospěch. Míč si na značku pokutového kopu postavil Martin Jiroušek a domácímu brankáři nedal šanci a my vedli 2 : 1.
Domácí se s tímto nechtěli spokojit a začali nás tlačit k našemu pokutovému území.
V 76. minutě zabránil jisté brance opět Tomáš Kollert, když na roh vyrazil hlavičku domácímu Procházkovi, která směřovala do naší branky.
Velice cenné vítězství jsme v nervózním závěru uhájili, ubránili jsme i 4 a půl minutovému nastavení  i rohovému kopu v poslední půlminutě. Byli to prostě nervy……… A teď nás čeká poslední Choceň B a  nemyslete - bude velice těžké utkání...............Přijďte se podívat a povzbudit naše hochy…………………