áčko: Libchavy - Lanškroun 5:0
Vydáno dne 08. 04. 2012 (1696 přečtení)

Libchavy: Kollert Tomáš  – Čermák Zdeněk / 85. Martinec Michal /, Lněnička Dušan, Dostál Jan, Louda Vojtěch -  Beneš Michal / 46. Paukert Tomáš /, Kopfštein Milan, Stejskal Michal, Lžíčař Petr / 71. Hájek David / - Kubíček Vojtěch, Jiroušek Martin / 55. Martinák Jakub /
Lanškroun: Wendlich – Marek, Černý / 8. Hrabáček /, Šenkýř, Macháček – Karlík, Jukl, Dvořáček, Petruň – Vacek, Zuch / 58. Vejrek /

Rozhodčí:  Řehák Jaroslav, AR 1: Vaněk Tomá, AR 2: Habrda Miroslav, Delegát: Blažek Zdeněk
Střelci: 34. Stejskal, 49. a 77. Kubíček, 53. Jiroušek, 88. Kopfštein
Nahrávky: Kubíček, Kopfštein, Lžíčař, Stejskal, Martinák
ŽK: 2 : 1 – 63. Lžíčař, 74. Lněnička – 30. Hrabáček
Rohy: 8 : 0
Diváků: 80

Velká zima a mizerný fotbal v prvním poločase to bylo sobotní odpoledne na našem hřišti. Utkání navíc začalo nešťastně pro hostujícího hráče Milana Černého, který si v 8. minutě při normálním fotbalovém souboji zlomil ruku nad levým zápěstím. Veronika Moravcová hráče odvezla na ošetření do ústecké nemocnice, odkud se vrátili až po konci zápasu s touto nepříjemnou diagnózou. Přejeme Milanovi brzké uzdravení bez dalších následků.
Našemu mužstvu se nedařilo, hosté zkušeně zahustili svůj obranný prostor, takže fotbal nic moc. Vojta Kubíček promarnil dvě šance, když v 15. minutě v jasné šanci přestřelil a v 18. jeho hlavička šla též mimo lanškrounskou branku. Ze strany hostů se prezentoval tvrdými střelami Lukáš Jukl, ty však končily mimo naší branky. Jediným světlým okamžikem v prvním poločase byla 34. minuta, kdy Vojta Kubíček šikovně přihrál Míšovi Stejskalovi, ten obešel obránce, na zem si zkušeně položil i brankáře Wendliga a do prázdné brány nám zajistil vedení  1 : 0. Poločas byl zakončen a všichni se šli posilnit a zahřát.
     V druhém poločase již naše mužstvo zabralo na plné obrátky a utkání změnilo svůj charakter a úroveň. Z naší strany bylo vidět řada výborných akcí a začaly padat i branky, navíc celá řada našich šancí zůstala nevyužita. V 49. minutě vystřelil Milan Kopfštein a jeho střelu do hostující branky umístil Vojta Kubíček – 2 : 0. V 53. minutě po levé straně unikl Petr Lžíčař, přesně našel Martina Jirouška a ten z voleje tvrdou střelou zvýšil na 3 : 0 – branka jako přes kopírák ze Semanína, pouze si aktéři vyměnili role. V 77. minutě Míša Stejskal ideálně uvolnil Vojta Kubíčka a ten prokázal svou střeleckou potenci a přesnou střelou zvýšil na 4 : 0. V 88. minutě se prosadil v nezvyklé roli nahrávače Kuba Martinák, který unikl po pravé straně a míč předložil k zakončení Milanu Kopfšteinovi, který pečetil naše vítězství 5 : 0.
Za výkon ve druhém poločasu si naši borci zaslouží pochvalu.
      Příští týden jedeme k důležitému utkání do Poličky. Polička u nás na podzim vyhrála 2 : 1, takže pokusme se o odvetu......